Zvláštní ustanovení valašských soutěží jsou na webu

Tomáš Plachý, 8. července 2020, 16:26 Google+

Podruhé v sezoně kráčí pořadatelský tým „Valašky“ ke svému cíli, finální organizaci automobilové soutěže. Zatímco v dubnu to vinou aktuální epidemiologické situace nevyšlo, ve dnech 7. – 9. srpna 2020 se tak snad už stane. Ve formátu pátek – neděle se odjede KOWAX ValMez Rally 2020, pátek – sobota bude zároveň určen KOWAX Rallysprintu. Na oficiálním webu soutěže naleznou zájemci o start všechny potřebné dokumenty.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Valašská Rally (CZE)

Valašská Rally (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Dvoudenní klání – KOWAX ValMez Rally – zůstává zařazeno do seriálu ERT – Central Rally Trophy a zároveň bude druhým závodem SONAX MČR v rally. Posádky budou závodit na silnicích Moravskoslezského a Zlínského kraje na osmi úsecích, s délkou rychlostních zkoušek cca 140 km. Start i cíl soutěže bude na polygonu v Kopřivnici.  

„Na účastníky čekají ve čtvrtek a pátek seznamovací jízdy, na které naváže večerní shakedown na polygonu v Kopřivnici. Boj o sekundy, či spíše desetiny, se rozehraje v sobotu na úseku se startem ve Fulneku, následovat bude nejdelší zkouška letošního ročníku Lešná a zrádná Bystřička. Sekci zakončí svezení po kopřivnickém polygonu.

Závod ERT a MČR bude pokračovat nedělní etapou. Tu zahájí test Choryně (proti dubnové verzi v protisměru), pokračovat se bude na RZ Juřinka (formát 2 kola + výjezd) a další kilometry čekají posádky na RZ Hájov (část úseku Hukvaldy). V opačném směru si pak soutěžáci zopakují závodění na Tatře,“ odkrývá karty Tomaštík.

Pouze sobotní část soutěže – KOWAX Rallysprint – bude zápočtem do MČR v Historické rally, LIQUI MOLY Rallysprint Serie a nově i seriálu CEZ Historic Rally. Na účastníky čeká necelých 71 kilometrů RZ, na čtyřech úsecích.

„Sprinteři a historici budou trénovat během pátku. Sprint samozřejmě kopíruje první den KOWAX ValMez Rally. Věřím, že jeho podoba bude mít solidní sportovní hodnotu, i když jsme museli řadu úseků přizpůsobit aktuální situaci,“ přiznává Jaromír Tomaštík.

Informačním kanálem KOWAX ValMez Rally a KOWAX Rallysprintu 2020 je internetová stránka www.valasskarally.cz. Aktuálně jsou na stránkách vyvěšeny Zvláštní ustanovení a odkazy na přihlášky. Informace k soutěži lze získat rovněž na facebookovém profilu soutěže Valašská Rally ValMez.

Vytisknout

Diskuze: Zvláštní ustanovení valašských soutěží jsou na webu

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Valašská Rally (CZE)

Pech s Uhlem vyhráli Valašskou Rallye

Valašská Rally (CZE)

Valaška v galerii Kuby Machálka

Valašská Rally (CZE)

Na pekelně horké Valašce zvítězil Dominik Stříteský

Valašská Rally (CZE)

Historické vítězství posádky Enge – Engová!

Valašská Rally (CZE)

Kopecký s Hlouškem berou po vyrovnaném souboji 2. místo

Valašská Rally (CZE)

René Dohnal i Petr Gargulák v TOP 5

reklama

Doporučujeme

Mitsubishi Mirage PROTO

PROTOCARS.cz s Petákem na Bohemii v dvojnásobné premiéře

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Kryštof Zpěvák s Martinem Fabiánem pod křídly Jantar teamu

  2. KOWAX ValMez Rally startuje v sobotním ránu

  3. Úvodní etapu KOWAX ValMez Rally ovládl Václav Pech

  4. Pech před „Valaškou“ v netradičním termínu

  5. V polovině první etapy vede Pech

  6. ŠESTICE CUPOVÝCH „DVĚSTĚOSMIČEK“ ODSTARTUJE NA VALAŠCE

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud