PROTOCARS.cz s Petákem na Bohemii v dvojnásobné premiéře

Miroslav Vebr, 8. července 2020, 16:21 Google+

Rally Bohemia doslova „tluče na vrata“ letošní zkrácené rallyové sezóny v Česku. V Mladé Boleslavi si odbude hned dvojnásobnou premiéru Josef Peták, pro kterého to bude jubilejní dvacátá „Bohemka“. Tou první bude krasavec s názvem Mitsubishi Mirage PROTO a tou druhou neméně krásný Jiří Skořepa na místě spolujezdce.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Mitsubishi Mirage PROTO

Mitsubishi Mirage PROTO | foto: Archiv týmu

Sdílejte článek

Necelý týden před mladoboleslavskou soutěží proběhl u Bolešin na Klatovsku „polotajný“ test Mitsubishi Mirage PROTO z dílen PROTOCARS.cz, se kterým bude na rally Bohemia startovat Josef Peták s Jiřím Skořepou. Hlavním úkolem celého dne bylo nastavení podvozku vozu. Do současné chvíle se auto testovalo, zejména co se týče funkčnosti všech dílů, mechaniky a spolehlivosti. To vše se již jeví v pořádku, a tak se mohlo začít s nastavováním vozu na rychlostní zkoušku.

img-responsive

Mitsubishi Mirage PROTO | foto: Archiv týmu

Na test se podařilo domluvit Václava Pecha a Rostislava Šaška. Po prvních kilometrech bylo jasné, že po motorové stránce je auto vyladěno velmi dobře, velké díky za to patří KOMVET racing – David Komárek, ale je potřeba zapracovat na světlé výšce vozu. Vašek s Rosťou během dopolední sekce najezdili téměř 60 kilometrů, při kterých se nastavovala hlavně účinnost a balance brzd, dále pak tuhost a správná funkce podvozku na rozmanitém povrchu testovací rychlostní zkoušky.  Vyzkoušelo se několik variant pružin a na řadu přišly i vnitřní dorazy tlumičů. Nakonec byl Václav se setupem spokojený. „Po testu vozu Mitsubishi Mirage PROTO jsem byl velmi příjemně naladěný. Auto má v sobě motor z lanceru EVO IX, takže jsem si hodně rychle připomněl své roky strávené v mitsubishi, navíc je nový model opatřený šestistupňovou sekvenční převodovkou. Mirage mne mile překvapilo, jak se pěkně ovládá, brzdí a zatáčí. Po změnách v nastavení tlumičů a podvozku s ním bylo krásné svezení. Mezi námi soutěžáky bych jej nazval „hodným autem“, které je vhodné jak pro zkušené jezdce, tak i pro začínající kluky, kteří nemají ještě mnoho zkušeností s R4. Věřím, že to bude konkurenceschopné auto ve své kategorii. Nový model je opatřený 6stupňovou sekvenční převodovkou od české firmy X Shift Gearboxes.“ zhodnotil test sedminásobný mistr České republiky v rally Václav Pech.

img-responsive

Mitsubishi Mirage PROTO | foto: Archiv týmu

Díky kilometrům, které Václav s PROTEM najezdil, a jeho dlouholetým zkušenostem s vozy Mitsubishi Lancer EVO získal tým PROTOCARS.cz cenné informace a podněty, které určitě využije při dalším vývoji a stavbě vozů PROTO. Odpolední hodiny testu pak využil Josef Peták k seznámení s vozem na povrchu blížícímu se rychlostní zkoušce a k vyzkoušení spolupráce s novým spolujezdcem. „Jsem velice rád, že jsem dostal nabídku představit českým fanouškům rally nové auto. Již z prvních testů jsem z něj nadšený. PROTO perfektně funguje a i díky Václavu Pechovi jsme jej dostali do skvělé sportovní kondice. Rally Bohemia bude prvním ostrým testem pro mirage a mým cílem bude dovézt jej úspěšně až na cílovou rampu a posbírat co nejvíce zkušeností a dat. Rozhodně si s ohledem na svůj věk nejedu pro vítězství, ale chci zajet co nejlepší výsledek. S Jirkou jsme se svezli jen pár kilometrů, ale oba jsme v rally už nějakou dobu, a tak věřím, že nám to v autě bude klapat,“ přiblížil atmosféru i cíle před závodem Josef Peták. Příbramský jezdec z devatenácti předchozích startů byl nejúspěšnější v letech 2004 a 2007, kdy dojel shodně na 6. místě absolutní klasifikace. Jiří Skořepa se ovšem vedle „Pety“ Petáka moc neohřeje, neboť se jedná pouze o záskok a při dalších startech bude číst noty příbramskému jezdci Katka Rozeneková. Nicméně dvojici Peták – Skořepa bylo přiděleno startovní číslo 33. Přijďte podpořit nejenom posádku X Shift Racing Teamu, ale všechny, kteří se postaví na start 47. ročníku populární „Bohemky“.

 

Vytisknout

Diskuze: PROTOCARS.cz s Petákem na Bohemii v dvojnásobné premiéře

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rallye Monte Carlo

Ford Puma Rally1 na startu jubilejní Bohemky?

Valašská Rally (CZE)

Martin Straka okomentuje speciálku Vítkovice

Rally Šumava (CZE)

Klatovské soutěže zahajují příjem přihlášek

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

HANKOOK dodavatelem pneumatik do ERC a Junior ERC

Rally Kopná (CZE)

Kopná odkrývá karty zveřejněním zvláštních ustanovení

Černý, Jan - Černohorský, Petr jun.

Jan Černý s Hyundai i20N Rally2 na Valašské rally

reklama

Doporučujeme

Traiva RallyCup - červen

Červnový díl Traiva Rally Cupu plný premiér

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. HANKOOK dodavatelem pneumatik do ERC a Junior ERC

  2. Kopná odkrývá karty zveřejněním zvláštních ustanovení

  3. Ford Puma Rally1 na startu jubilejní Bohemky?

  4. Martin Straka okomentuje speciálku Vítkovice

  5. Jan Černý s Hyundai i20N Rally2 na Valašské rally

  6. Valaška má po uzávěrce přihlášek

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud