Estonsko: Antsla Ralli + video

Josef Janoušek, 8. února 2009, 19:15 Google+

V Estonsku, rodišti Markko Märtina se odehrála první soutěž letošní sezony Anstla Ralli. A právě Markko Märtin byl hlavní postavou úvodního dílu šampionátu této země.

Subaru Impreza WRX STi N14

Ne Markko se nevrátil za volant soutěžního vozu. I když je to přání asi všech fanoušků tohoto výborného jezdce.  V jeho týmu Subaru Autospiritist jezdí Ott Tänak, který se stal již podruhé za sebou vítězem Anstla  Ralli.

Tänak za volantem Subaru Impreza WRX Sti N14 zvítězil naprosto  suveréním  způsobem. Dokázal vyhrát všech osm rychlostních zkoušek a na druhého v pořadí Marguse Remmaka měl v cíli náskok 56,9 sekundy. “Snažil jsem se jet rychle a bezpečně. Auto fungovalo perfektně a jsem rád, že se mi podařilo zvítězit podruhé za sebou na této rally,” řekl Ott Tänak

Druhý v pořadí Margus Remmak  jedoucí  s  Mitsubishi Lancer EVO IX tahal od začátku za kratší konec. Od úvodní rychlostní zkoušky bojoval spíše o druhé místo, které nakonec uhájil s náskokem  4,6 sekundy před Finským jezdcem Jukkou Hiltunenem jedoucím s jediným vozem kategorie S2000 ve startovním poli, Peugeotem 207 S2000. “Ráno jsme ztratili příliš mnoho času. Potom se nám sice dařilo držet rychlé tempo, ale na Otta to dnes nestačilo. Byl prostě rychlejší,” řekl druhý v pořadí Margus Remmak

Fin Jukka Hiltunen do letošní sezony přesedlal na vůz kategorie S2000 a tato soutěž byla pro něho premiéra s tímto vozem, zakončená třetím místem. “Měli jsme v soutěži technické problémy a proto jsme s třetím místem naprosto spokojeni. V letošním roce plánujeme účast na všech podnicích a chceme bojovat o přední pozice.,“ řekl Jukka Hiltunen.