Loeb: Bitva o šampionát začíná

iM2, 3. července 2009, 02:30 Google+

Rally Poland - to nebyl zrovna nejlepší víkend pro Sebastiena Loeba. Jen připomeňme, že Francouz trefil pařez, který byl zakrytý pískem, již na čtvrté rychlostní zkoušce.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
rally cyprus

rally cyprus | foto: Citroën Sport

Sdílejte článek

První den tak pro Loeba skončil rychle. Poškození však naštěstí nebylo neopravitelné, a tak se Seb do soutěže mohl druhý den vrátit, ovšem se ztrátou 20 minut na čelo.

Loeb se postupně prokousával pořadím vzhůru a v sobotu odpoledne mu dopomohla i pomocná ruka od Citroën Junior Teamu, když mladý Rus Evgeny Novikov úmyslně zpomalil, aby se Sebastien před něj dostal. Dřívější mechanické problémy Sebastiena Ogiera také pomohly. Další jezdec Citroën Junior Teamu, Conrad Rautenbach, dobrovolně zastavil na předposlední zkoušce na 13 minut, aby Loebovi dopomohl k osmé pozici.Neočekávaná nehoda Jariho-Mattiho Latvaly na superspeciálce tak Sebastienovi pomohla ke konečnému sedmému místu. „Nebyla to dobrá rally, je to k co nejrychlejšímu zapomenutí. Začalo to už v pátek, nicméně odvážet dva body není zas tak špatné,“ říká Loeb.Rally začala, jako již obvykle, bitvou mezi Loebem a rivalem v boji o titul Mikkou Hirvonenem. „Jako obvykle jel Mikko bezvadně. Dominoval pak celou soutěž. Musím říci, že jsem opravdu nečekal, že se mi podaří získat dva body. Když se podívám na situaci v šampionátu, tak to na konci roku mohou být velmi důležité body. Další závod se jede ve Finsku, Mikko je Fin. Myslím, že bude velmi těžké ho porazit. Můžeme říci, že je to nový start šampionátu,“ uzavřel Francouz.

 

 

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Loeb: Bitva o šampionát začíná

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

rally pačejov

Robert Kořístka plánuje návrat do české rally

Testování vozidel  Zlín

Nové termíny testování sportovních vozidel disciplíny rally

Rally Bohemia (CZE)

Rally Bohemia zveřejnila Zvláštní ustanovení

Miloslav Regner

Miloslav Regner: Přípravy jubilejní Barum Czech Rally Zlín pokračují

Rally Bohemia (CZE)

Rally Bohemia pokračuje v přípravách a nabídne i virtuální závodění

Rally Hustopeče (CZE)

Agrotec Petronas rally 2020 se neuskuteční

reklama

Doporučujeme

Valoušek, Pavel

Pavel Valoušek se těší na Kopnou

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud