Rallye de France: Loeb posedmé mistrem světa

RallyZone.cz, 1. října 2010, 10:23 Google+

AKTUALIZACE PO RZ 20 CÍl - Sebastien Loeb posedmé mistrem světa. Vítězem SWRC Sandell, PWRC vyhrál Araujo.

Citroën

Citroën | foto: Citroën Sport

Fotogalerie z Rally de France zde.

Výsledky po RZ 20 v cíli soutěže

Na domácí půdě slaví Loeb svůj sedmý titul mistra světa. Z dnešního programu se odjely pouze tři rychlostní zkoušky. Které vyhráli Latvala, Sordo a Solberg.

Pořadí SWRC kralovala Fabie Sandella. Druhý je Ketomaa s  Fiestou a třetí opět Fabie Kosciuzska. Martin Prokop dojel na místě šestém.

V PWRC zvítězil Araujo před Tanakem oba Mistsubishi. Třetí Nor Grondal se Subaru.

V JWRC zvítězil Ancian se Suzuki Swift S1600 před Wijsem a Neuvillem, oba na Citroenech C2 S1600

+17:12,3

Další soutěží je Rally Catalunya koncem října.

Výsledky po RZ 17 - 1/2 třetí etapy

Bez větších problémů mají za sebou posádky dvě z posledních čtyřech rychlostních zkoušek. Nadále vede Loeb. Delší dobu sice stál za cílem RZ 17, ale pak RZ 18 vyhrál. Trošku problémy měla Latvala, když pocuchal pravou část svého Focusu po kontaktu s retardérem. Wilsonovi klouže spojka.

Situace v SWRC se mění, jelikož zatím druhý Brynildsen šel mimo trať.

Výsledky po RZ 16 - cíl 1. etapy:

Hned první zkoušku dnešního odpoledne opět ovládly posádky na francouzských vozech. Svůj první nejrychlejší čas na této soutěži zajel domácí Ogier, který byl jen o půl sekundy rychlejší, než Seb Loeb. Okolo jedné vteřiny pak na nejrechlejšího ztratili třetí Sordo a čtvrtý P. Solberg.

Ale hned následující RZ 14 Ogierovu radost poněkud zkalila. Postihl jej vážný defekt jednoho z předních tlumičů, díky kterému také ztratil v cíli RZ přes 25 s. Z nejrychlejšího času se tentokrát radoval Sordo, 5,9 s za ním zajel Latvala a 6,6 P. Solberg.

Další RZ však P. Solberg vyhrál a stoupnul pořadím až na třetí místo. Ogier zajel až 38. čas a pořadím klesnul nejen za Solberga, ale i Latvalu a Hirvonena na šesté místo. Mimo trať se dostal Raikkonen a sobotní boje pro něj skončily.

Petter Solberg ukázal rychlost i na poslední dnešní RZ, kterou vyhrál, a odskočil tak Latvalovi v boji o třetí místo na dvacet sekund. Ten se navíc při stíhací jízde dopustil drobné chybičky, když se po smyku dostal dvěma koly mimo trať a zajel až pátý čas. Lépe zajel tuto Rz druhý z jezdců Fordů, Hirvonen. Ten ztratil v cíli RZ jen 3 s a zaznamenal tak druhý čas.

Výsledky po RZ8 - 1. Etapa:

Nadvládu vozů Citroen na Francouzské rally narušuje jen Jarri Matti Latvala. Ten s Fordem vyhrál první a poslední zkoušku druhé sekce páteční etapy. Celkově se tak posunul na čtvrtou příčku. Za ním je Petter Solberg, který se naopak během druhé sekce propadal.

Pozice na stupních vítězů pak drží tři asfaltoví machří na Citroenech. Seb Loeb jede v klidu a na čele má náskok více než dvaadvacet vteřin. Za ním pak svádí boj střídající se dvojky Citroenu Sordo s Ogierem. Lépe je na tom zatím španělský jezdec.

S velkými technickými problémy se potýká náš Martin Prokop. Jeho Fiesta po většinu dne stávkuje a jihlavský jezdec je rád, že vůz vůbec dotáhne do večerního servisu. Co se děje s vozem Martin Prokopa neví ani jezdec sám. Podle jeho slov auto prostě nefunguje.

Výsledky po RZ3:

Po nočním dešti se posádky probudily do vlhkých podmínek. Hned na první, bezmála desetikilometrové RZ 1 Hohlandsbourg 1 ukázaly svoji rychlost vozy domácí automobilky Citroen. Nejrychlejší čas zajel Loeb, druhý čas Ogier, třetí Sordo a čtvrtý Petter Solberg. Až pátý a šestý čas připadl na tovární Fordy, rychlejším z dvojice Finů byl tentokrát Latvala. Mnoho jezdců se hned od začátku potýkalo se spoustou vytahaného bláta a stěžovali si na záludné podmínky. Kompletní špička startovala na měkkých pneumatikách.

Podobný výsledek přinesla i následující RZ 2, jen první čtverka dojela v pořadí Loeb, P. Solberg, Ogier a Sordo. Pátý opěl Latval, šestý Hirvonen. Dva sedmé časy na rpvních RZ zajel Raikkonen, Block se osmým časem posunul na průběžné deváté místo.

Ani na RZ 3 nedali čtyři nejrychlejší jezdci Citroenu nikomu jinému šanci. Další nejrychlejší čas si připsal Loeb, třetím časem však v průběném pořadí Petter Solberg překonal Ogiera a postoupil na druhé místo.