Itálie: Kopecký druhý, Andreucci mistrem

iAdam, 10. října 2010, 09:24 Google+

K dalšímu měření sil se sešli účastníci italského rallyového šampionátu. Na Sardinii se o tomto výkendu jela Rally Costa Smeralda, kde překazit Andreuccimu cestu za titulem mohl již jen Rossetti.

Andreucci, Paolo - Andreussi, Anna

Po asfaltové Rally Sanremo, která byla zařazena i do kalendáře IRC, se účastníci sjeli k městu Olbia, ležícím na ostrově Sardinie. Právě zde na ně čekalo celkem jen sedm šotolinových RZ, mnohdy známých i z mistrovství světa.

Před tímto podnikem měli šanci na italský titul již jen dva domácí rychlíci. Lepší výchozí pozice patřila Paolu Andreuccimu s padesáti body, pět bodů na něj ztrácel v průběžném hodnocení Rossetti. Za jistých okolností se o titulu mohlo rozhodnout již na této soutěži na Sardinii.

Konkurence na soutěži se sešla, jak již bývá v Itálii tradicí, velmi silná. Kromě domácích jezdců stojí za zmínku také start loňského šampiona IRC Krise Meekea na Peugeotu. Ten však mohl pomoci vylepšit pouze situaci v hodnocení konstruktérů, do šampionátu jednotlivců přihlášen nebyl.

Jen dva dvacetikilometrové testy San Giancomo byly na programu v pátek. Právě zde si Kopecký připsal ještě s Fabií WRC v roce 2006 první vyhranou RZ v mistrovství světa. V tomto případě to však byl jen jeden druhý a čtvrtý čas. Již po těchto dvou RZ si vybudoval dvacetisekundový náskok Kris Meeke, když oba testy vyhrál. Rozhodující však byl druhý průjezd, kdy Rossetti chyboval a z boje o titul vypadl. Anreuccimu tak na korunovaci stačilo jen pět bodů za čtvrté místo.

V sobotním dopoledni byl na všech testech Meeke opět neporazitelný. Druhým časem na RZ 3 se dostal před Andreucciho Kopecký, na následujícím testu však dostal defekt a spadl opět na třetí místo. Tato sekce také znamenala konečnou pro nejvýše postavenou Fiestu S2000. Navarrův Ford zastavily technické problémy.

Meekeovu neporazitelnost prolomil až Kopeký, když vyhrál po sobě jdoucí RZ 5 a 6 a šel opět před Andreucciho, který ani nemusel riskovat. Soutěž zakončil nejrychlejším časem opět Meeke a v celkovém součtu časů byl o více než minutu rychlejší než Kopecký. Byl to však Kopecký, který si na svoje konto připsal plný počet bodů do italského mistrovství.

Nejvíce se však v cíli radoval Andreucci, který si třetím místem zajistil titul již jednu soutěž před koncem šampionátu. S nadsázkou se tedy dá říci, že soutěž měla tři vítěze: Meekea v celkovém pořadí, Kopeckého v hodnocení mistrovství Itálie a Andreucciho, který získal titul. Zvláštností je také to, že žádný z nejrychlejších časů si nepřipsal domácí jezdec. Pětkrát byl nejrychlejší Meeke, Kopecký dvakrát.