Kubica málem vyhrál

Tomáš Urban, 19. prosince 2010, 20:46 Google+

+ VIDEO:Velká bitva byla svedena na Rally il Ciocchetto v Itálii. Velmi dobře jel Kubica, ale štěstí mu nakonec nepřálo.

Kubica, Robert

V rally startovala  v sobotu. V těžkých podmínkách na sněhu a namzlých cestách se velmi dařilo Kubicovi s Renaultem Clio Williams. Dokázal být nejrychlejší na dvou rychlostních zkouškách, a do RZ4 dokonce celkově vedl. Porážel i speciály S2000.  Pátá rychlostní zkouška byla zrušena pro neprůjezdnost tratě. Po šesté Rz se ujal vedení Travaglia s Puntem S2000. Kubica byl druhý jen o tři vteřiny. Rosseti nedokončil provní etapu pro poškzení levého zadního kola.

V sedmé rychlostní zkoušce se polský pilot pokusil zaútočit. Na Travagliu ztrácel jen necelé tři vteřiny. Bohužel polský pilot trefil zídku a poškodil geometrii. Dojel do cíle rychlostní zkošuky, ale na Travagli ztratil tři minuty. Travaglia tak vedl před Vitem s Fiestou S2000 o 36 vteřin. Kubicovo Clio bylo ve večerním servisu praveno. Rosseti poškodil levé zadní kolo už v sobotu dopoledne.

V noci se změnilo počasí, napadl další sníh a teplota klesla pod mínus dva. Tato zima znamenala, že do druhého dne neodstartoval Kubica, jehož Clio se nepodařilo nastartovat v uzavřeném parkovišti. Travaglia po celý den udržoval vedení. Vito se přiblížil na 26 vteřin, ale na zkušeného pilota neměl. Travaglia tak zvítězil.

"Jsem moc rád, že se mi podařilo zvítězit v tak těžké soutěži. Bylo to moje 61. vítězství": říkal Travaglia a pokračoval: "Rally byla sice krátká, ale tady šlo o každý centimetr cesty, které letos byly moc kluzké. Byl to vlastně takový můj debut na sněhu a vyšel na výbornou, " končí Ital