Janotovi nebylo přáno vidět v San Marinu cíl soutěže

Petr Eliáš, 9. července 2012, 23:59 Google+

Rally San Marino Historic skončila pro posádku Janota – Vyoral krátce po startu soutěže. Jejich Opel zastavila porucha palivového systému.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Janota, Miroslav

Janota, Miroslav | foto: Frýba, Petr

Sdílejte článek

Rally San Marino Historic odstartovalo v pátek dopoledne do první etapy. Šotolinová soutěž v jedné z nejmenších evropských republik měla ve startovní listině i českou posádku Hájek Historic Czech National Rally Teamu Miroslav Janota – Lukáš Vyoral. Pro celé pole FIA mistrovství Evropy rally historických vozidel to byla první šotolinová soutěž této sezony. I proto se posádka žlutého Opelu patřičně těšila, i když věděla, že je čeká zejména ve druhé etapě velmi náročná a rozbitá soutěž. Bohužel, posádce Hájek Historic Czech National Rally Teamu nebylo přáno spatřit cíl soutěže, protože hned v průběhu úvodní rychlostní zkoušky rally jim vypověděl službu palivový systém jejich vozu. Po zvážení situace a po dlouhé poradě se tým rozhodl, že nenastoupí do druhé etapy San Marino Rally. Přes velmi pečlivou přípravu, kompletní repasi vozu a funkční test, se tým vrací do České republiky pouze s jedním bodem za odstartování v této soutěži. 

Miroslav Janota, jezdec týmu: „Je to velká smůla, ale i taková je rally. Někde na patnáctém kilometru druhé rychlostní zkoušky se naše auto zastavilo a nebylo v našich silách ho dostat do cíle. Odstoupení nás mrzí, ale teď s tím nic neuděláme. Příští týden náš tým čeká Historic Show na Rally Bohemia, na kterou se těšíme a určitě si ji užijeme.“

Karel Jirátko, poradce týmu. „Je to hodně velká sportovní smůla, kdy snažení týmu zhatila závada součástky za pár korun. I to se ale v rally běžně stává a náš tým není ani první, ani poslední komu se to stalo. Rozhodli jsme se dál v soutěži nepokračovat v Super Rally, protože by to s ohledem na další vývoj šampionátu nemělo téměř žádný smysl.“

Ctirad Hájek, majitel týmu: „Jako majitel týmu jsem si jistý, že jsme pro přípravu udělali maximum. Odstoupení nebylo způsobeno chybou mechaniků, ale vinou vady materiálu. Bohužel, letos nám zřejmě není přáno, protože od první soutěže ve Španělsku nás provázejí časté technické problémy. Loni a tři roky před tím se nám dařilo a vyhrávali jsme závody jeden za druhým, letos je to naopak. I to je rally, bereme to jak to je. Do druhé etapy nenastupujeme, protože by to vzhledem k vývoji šampionátu pro nás nemělo význam, jen bychom zbytečně ničili náš Kadett na šotolině, což není náš styl. Po návratu do republiky nás čeká příprava na Rally Bohemia, kde budeme mít vzácné hosty.“

Google+ Vytisknout

Diskuze: Janotovi nebylo přáno vidět v San Marinu cíl soutěže

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Hustopeče (CZE)

Hustopeče v galerii Milana Procházky

Rally Hustopeče (CZE)

Vlčák v rytmu propocených kombinéz

Rally Hustopeče (CZE)

Rozpálené Hustopeče v podání Minařík racing

Rally Bohemia (CZE)

K bezpečnosti Rally Bohemia by měly přispět i nové tratě

Rally Hustopeče (CZE)

Technika nedovolila Kamiro Racingu s Trněným dojazdiť Hustopeče

Rally Hustopeče (CZE)

Igor Drotár: z moravských polí na Oždianske serpentíny

reklama

Doporučujeme

Loprais Team

Aleš Loprais drží po 2. etapě Silk Way Rally těsné třetí místo

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Hustopeče: Galerie Kuby Machálka

  2. K bezpečnosti Rally Bohemia by měly přispět i nové tratě

  3. Igor Drotár: z moravských polí na Oždianske serpentíny

  4. Lapdavskí a SRTK brali v Hustopečích víťazstvo v triede 3

  5. Technika nedovolila Kamiro Racingu s Trněným dojazdiť Hustopeče

  6. Rozpálené Hustopeče v podání Minařík racing

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud