ŠKODA chce na Rally Islas Canarias zvítězit

iM2, 18. března 2013, 22:36 Google+

Tým ŠKODA Motorsport chce na třetím podniku letošního Mistrovství Evropy (ERC) na ostrově Gran Canaria obhájit prvenství z loňského roku.

Hanninen, Juho

Pro Jana Kopeckého a Pavla Dreslera jde na Rally Islas Canarias o druhý start v šampionátu ERC 2013. Úvodní soutěž – rakouskou Jänner Rally – tovární posádka vyhrála. Na uplynulé tři sezony má ŠKODA skvělé vzpomínky – třikrát po sobě zde stanul pilot továrního vozu ŠKODA Fabia Super 2000 na stupni nejvyšším.

Jan Kopecký se na svou oblíbenou asfaltovou soutěž těší
„Kanáry“ patří mezi naše nejoblíbenější soutěže. ŠKODA tu vyhrála v minulých letech třikrát po sobě a z toho je na dvou prvenstvích vyryto mé jméno - chceme na to navázat. Jsou zde krásné tratě, perfektní asfalt s velmi dobrým „gripem“. Náš cíl je bojovat opět o nejvyšší příčky.“

V loňském roce ovládl Kopecký s Dreslerem soutěž na ostrově v Atlantickém oceánu po nervy drásajícím souboji s týmovými kolegy Andreasem Mikkelsenem a Olou Floenem  až v poslední rychlostní zkoušce. Podobný „thriller“ se odehrál v letošním zatím jediném vystoupení tovární posádky v šampionátu ERC – v úvodní lednové Jänner rally zvítězili Kopecký s Dreslerem o 0,5 sekundy před posádkou Bryan Bouffier/Olivier Fournier opět až v poslední „erzetě“.

V okolí města Las Palmas, které je centrem soutěže, čeká na posádky 14 rychlostních zkoušek a 246 soutěžních kilometrů, vítěz bude znám v sobotu v podvečer.