Fafe Rally Sprint: Dani Sordo získal vítězství

iM2, 6. dubna 2013, 23:15 Google+

Dani Sordo získal v sobotu v Portugalsku své první vítězství od příchodu zpět k Citroënu. Španěl zastupoval ve Fafe Rally Sprintu značku Citroën.

Sordo, Dani

Sordo, Dani | foto: Citroën Sport

Na šotolině v Mexiku se přitom Španěl se svojí DS3 WRC trápil, měsíc práce se ale očivině vyplatil, když si účastních více jak 100 světových soutěží připsal vítězství před Madsem Ostbergem s Fordem Fiesta RS WRC týmu M-Sport.

Rally Sprint ve Fafe sledovalo více jak 100 000 diváků přímo na místě. Známou, něco málo přes 6 km dlouhou zkoušku, která se ještě na začátku tisíciletí používala pro soutěž v Portugalsku, doslova oblkopil dav nadšených diváků.

Rally Sprintu se nemoh zúčastnit vedoucí muž pořadí Sébastien Ogier s Volkswagenem Polo R WRC. Francouz musel v průběhu týdne odřeknout svůj start ze zdravotních důvodů. Volkswagen tak zastupoval pouze Andreas Mikkelsen.

Norský dvojnásobný mistr IRC získal pro německý tým 4. místo. Poslední místo na stupních vítězů obsadil poměrně překvapivě k naší velké radosti Martin Prokop s privátní Fiestou RS WRC. Pátou příčku obsadil při svém prvním startu na šotolině (!) Robert Kubica s Citroënem DS3 RRC.