Jednoduše Jan Kopecký – ŠKODA vítězí na Azorech a upevňuje vedení v ERC

iM2, 27. dubna 2013, 22:53 Google+

Posádka Kopecký/Dresler slaví třetí vítězství v mistrovství Evropy 2013 (ERC). Premiérové vítězství Jana Kopeckého na šotolině, první triumf na Azorech. 2011, 2012, 2013 – třetí azorské vítězství značky ŠKODA v řadě. ?Třetí rally, třetí vítězství – ŠKODA díky posádce Jan Kopecký/Pavel Dresler slaví triumf na jednom z vrcholů letošního ERC – Rally Azory. Jan Kopecký současně dosáhl premiérového vítězství na šotolinové soutěži ve své kariéře. Oslavy jsou zasloužené: Kopecký se s vozem ŠKODA Fabia Super 2000 mistrně popasoval s náročnou šotolinovou rally, extrémním počasím a silnou konkurencí.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
rally český krumlov

rally český krumlov | foto: Josef Vyšata, RallyZone.cz

Sdílejte článek

?ŠKODA a Jan Kopecký slaví při svém letošním třetím ERC startu již třetí vítězství (Rakousko, Kanáry, Azory). Azorská soutěž patří přitom k nejtěžším ve FIA ERC kalendáři. Na atlantickém ostrově Sao Miguel vedou rychlostní zkoušky po úzkých cestách kolem zatopeného vulkánu či v místních typických úvozech – nádherná scenérie, která klade na všechny vysoké nároky. Silný vítr, časté dešťové sprchy, bouřky a mlha – to vše vyžaduje neustálou stoprocentní koncentraci.

„První vítězství na šotolině na jedné z nejnáročnějších rally vůbec! Jsem nesmírně šťastný,“ nadšeně říká Jan Kopecký, který v pátek převzal vedení a šesti nejrychlejšími časy ze sedmi v sobotu svůj triumf ztvrdil. „Fabia Super 2000 fungovala od začátku perfektně a celý náš tým mi vůz na každý den špičkově připravil. Vedl jsem tuto soutěž již v roce 2010 a ztratil vše na poslední zkoušce – o to více si vítězství vychutnávám.

Kompliment patří také mému spolujezdci Pavlu Dreslerovi, který tady odvedl skvělý výkon. Byla to nádherná soutěž, kde jsme také tu a tam měli štěstí. Ale to k tomuto sportu patří. Třetí start, třetí vítězství a upevnění vedení v ERC - lépe to už nešlo.“

ŠKODA a Jan Kopecký si upevnili vítězstvím na Azorech vedení v ERC. Dalším podnikem bude pro posádku Kopecký/Dresler Rally Korsika ve dnech 16.-18. května.

Vytisknout

Diskuze: Jednoduše Jan Kopecký – ŠKODA vítězí na Azorech a upevňuje vedení v ERC

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Hustopeče (CZE)

Petr Lukašík: „Letošní sezóna je postavena na hlavu“

Rally Pačejov (CZE)

42. INVELT Rally Pačejov – uzávěrka přihlášek již tuto neděli!

Rally Vyškov (CZE)

Vyškov v galerii Kuby Machálka

Rally Vyškov (CZE)

Racing21: Šance na vyškovské body pohasla v úvodu soutěže

Rally Vyškov (CZE)

Králem Vyškova se stal Roman Odložilík

Rally Vyškov (CZE)

Vyškov: galerie Milana Procházky

reklama

Doporučujeme

auto show slovakia ring

Názov XQIO Rally Team vznikol v podstate náhodne

Čtěte dále

Nejčtenější články

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud