Neuville havaroval hned v RZ1, na prvním mezičase ale konkurenci deklasoval

iM2 / Joel Martin, 16. ledna 2014, 11:32 Google+

FOTO Z NEHODY; Rostoucí hvězda MS v automobilových soutěžích, Thierry Neuville, byl před sezonou angažován novým týmem Hyundai do pozice týmové jedničky. Korejci chtějí hlavně sbírat zkušenosti a tak byl cíl jasný - soutěž dokončit. Jenže Thierry hned po 6 kilometrech havaroval.

Hyundai

Hyundai | foto: Facebook (Hyundai Motorsport)

RZ1 Orpierre-St Andre de Rosans se jela na vodě a sněhu, Thierry Neuville nezvládl svoji i20 WRC a havaroval po 6 odjetých kilometerech. Na prvním mezičase byl Belgičan o 4,5 vteřiny rychlejší než všichni ostatní jezdci, jenže svoji snahu zakrátko přehnal.

Neuville měl na Hyundai nazuty super měkké pneumatiky Michelin, stejně jako většina pole. Posádka Neuville, Gilsoul je v pořádku, avšak velmi zklamaná ze své premiéry v novém týmu. Bývalý jezdec M-Sportu a Citroënu v MS startoval na Monte Carlu 4x a ve všech případech ukončil své působení už v první etapě.

Sám jezdec soutěž nepovažuje za svoji oblíbenou. "Je to jednoduché. Najeli jsme až moc rychle do pravotočivé zatáčky a ztratili jsme předek auta. Roztočili jsme se do hodin a zadkem auta narazili," popsal nehodu vice-mistr světa.

Mizerná série Neuvilla na Monte Carlu pokračuje

Celou situaci zhodnotil pro server wrc.com i týmový manažer, Alain Penasse: "Jsme zklamaní, protože jsme se domluvili hlavně na poklidném startu, bylo nám jasné, že podmínky budou těžké. Pokud porovnáme split s Ogierovým časem, Thierry byl o 4,5 vteřiny rychlejší. To je ohromný rozdíl.  Myslím, že Thierry nasadil možná až moc vysoké tempo hned od startu a nebral v potaz zimní podmínky, které v ten moment panovaly."

Také Ogier měl hned na RZ1 problémy, Francouz v cíli přiznal, že trefil zídku u tratě, avšak v jeho případě se to obešlo bez poškození vozu a mistr světa pokračuje v soutěži.

Na fotky havarovaného vozu se můžete podívat zde a zde.

Diskuze: Neuville havaroval hned v RZ1, na prvním mezičase ale konkurenci deklasoval