Citroën mění barvy továrních aut

iM2, 7. května 2015, 21:48 Google+

Citroën Racing v posledních týdnech nepiloval jen aerodynamiku DS 3 WRC. Tovární auta od teď dostávají také nový barevný design.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Al Qassimi, Khalid - Patterson, Chris

Al Qassimi, Khalid - Patterson, Chris | foto: Citroën Racing

Sdílejte článek

Citroën Racing se od začátku sezony snažil o co nejideálnější implementaci 1,6 litrového turbomotoru z WTCC do jejich WRC speciálu. Vzhledem k tomu, že v kompaktnějším speciálu na rally musely být použity jiné body uchycení, tak museli inženýři vyvinout nový blok motoru. Tyto první kroky v obsáhlém katalogu přestavby World Rally Car zahrnovaly i nové zadní křídlo a novou zadní nápravu. 

Pro Rally Portugal má však Citroën Racing připravena další technická vylepšení. Hlavním bodem je přepracovaná aerodynamika s novými křidélky a nárazníky. Aby přední část generovala více přítlaku, bude v Portugalsku nasazena nová aerodynamika přední části auta, která zahrnuje nejen nový přední nárazník, ale také silně přepracovaný blatník. Ten silně připomíná řešení z Pola R WRC. 


Jak se líbí nové zbarvení Vám? (Foto: Citroën Racing)

"Když si dáte dohromady tento druhý vývojový krok a novinky, které byly zavedeny již v lednu, tak se jedná o největší update od doby, co byla DS 3 WRC homologována. Zlepšení dosažená díky nové aerodynamice jsou signifikantní," říká Yves Matton, šéf týmu. 

Změnilo se také grafické zpracování aut. Místo červené a bílé dominuje teď černá a šedá. "Doposud byly reakce lidí, kteří mohli naše auto vidět v předstihu, extrémně pozitivní. Teď doufáme, že budou nadšení rovněž naši fanoušci."

Auta jednotlivých továrních jezdců se budou lišit barvou zrcátek a střechy. Na kapličce nad kabinou budou samozřejmě již tradičně vlajky jezdců. My jen dodejme, že u Citroënu by v průběhu letoška mělo přijít ještě třetí vylepšení a že v Portugalsku bychom se měli dočkat také nových Fiest RS WRC od M-Sportu.

Další fotografie naleznete pod článkem... 

Vytisknout

Diskuze: Citroën mění barvy továrních aut

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Hustopeče (CZE)

Petr Lukašík: „Letošní sezóna je postavena na hlavu“

Rally Pačejov (CZE)

42. INVELT Rally Pačejov – uzávěrka přihlášek již tuto neděli!

Rally Vyškov (CZE)

Vyškov v galerii Kuby Machálka

Rally Vyškov (CZE)

Racing21: Šance na vyškovské body pohasla v úvodu soutěže

Rally Vyškov (CZE)

Králem Vyškova se stal Roman Odložilík

Rally Vyškov (CZE)

Vyškov: galerie Milana Procházky

reklama

Doporučujeme

Kubica, Robert - Szczepaniak, Maciej

Kubica: V Portugalsku pojedu

Čtěte dále

Nejčtenější články

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud