Latvala prorokuje pódia pro Toyotu. Kde je potřeba Yaris nejvíce zlepšit?

iM2, 19. prosince 2016, 21:51 Google+

Podle Jariho-Mattiho Latvaly je možné s Toyotou Yaris WRC bojovat už během první sezony o podiová umístění, tento moment byl měl přijít od Rally Argentina dále.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Latvala už vyhlíží podia pro Toyotu

Latvala už vyhlíží podia pro Toyotu | foto: Volkswagen Motorsport

Sdílejte článek

Latvala bude tvořit tým s dalšími krajany - Juhou Hänninenem a Esapekkou Lappim. Toyota se do MS vrací poprvé od roku 1999. Jenže Jari-Matti Latvala nezažil zrovna povedenou sezony během svého posledního roku u Volkswagenu, když v roce 2016 obsadil pouze 3krát podiové umístění a celkově obsadil až 6. pozici.

31 letý jezdec však připustil, že jeho slabé výkony pramenily ze ztráty motivace po nepovedeném startu sezony: "Přicházím sem [do Toyoty] po ne příliš povedeném roce. Už po pár soutěžích jsem si uvědomil, že nemám šanci vyhrát titul. Můj cíl je jasný: Vyhrát titul. Když víte, že se vám to nemůže podařit, tak ztrácíte motivaci a začnete dělat chyby, nedosahujete na nejlepší cestu. V době, kdy jsme dojeli na Rally Germany, jsem kompletně ztratil moji motivaci."

"Tato možnost s Toyotou ukončila velmi náročný moment. Teď jsem zde, velmi šťastný a motivovaný. Cílem je vrátit se do formy, kterou jsem ukazoval v roce 2015. V šampionátu jsem byl třikrát druhý a dvakrát třetí. Teď je čas zacílit na titul a myslím, že jsem na správném místě, abych toho byl schopen. Samozřejmě, že jsem si vědom, že první část roku 2017 budeme muset využít ke zlepšování auta, ale vím, že Toyota je tomuto projektu kompletně oddaná a chce vyhrát světový titul."

img-responsive

Rally Monte Carlo je nevyzpytatelná - jak uspěje Toyota Yaris WRC s Latvalou za volantem při svém debutu? | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Když bychom porovnali vstup Toyoty do WRC se vstupem Volkswagenu do WRC před čtyřmi lety, tak Fin připouští, že musí být realistický ohledně svých ambic v úvodních závodech a to i vzhledem k tomu, že toho s autem zatím moc nenatestoval. Fin ale věří tomu, že bude s Toyotou schopný bojovat o podium v MS zhruba od Rally Argentina.

"Myslím, že v prvních pěti soutěžích MS bude dobré, když dokončíme v TOP5. A pak v Argentině doufám, že budeme schopni bojovat o podium. Vzpomínám si, že když Volkswagen v roce 2013 přišel do MS, tak jsme si dávali první tři nebo čtyři soutěže na to, abychom zjistili, jak na tom jsme. Chtěli jsme mezitím stáhnout odstup na vozy, které už v MS byly.

Letos vím, že na první čtyři soutěže dojedeme s poměrně malým počtem natestovaných kilometrů, takže musíme být realisté. Myslím však, že po uplynutí prvních čtyřech soutěžích můžeme doufat v podium na každé soutěži. Od Argentiny se tedy budeme snažit o první tři příčky," dodal Fin. 

Google+ Vytisknout

Diskuze: Latvala prorokuje pódia pro Toyotu. Kde je potřeba Yaris nejvíce zlepšit?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Ice Tour

Jirka Pohlídal vyzve fanoušky  na trenažeru  na Čepkově

Rally Příbram (CZE)

René Dohnal: „Jsem rád, že jsme se do rally vrátili“

Mads Ostberg se může těšit na sezonu ve WRC2 Pro

Ostberg pojede s Citroënem C3 R5 v roce 2019 šampionát WRC 2 Pro

Ilustrační foto

Jezdci WRC si poprvé v historii volili čísla

Rajd Baborow (PL)

Martin Hlavatý: „Loupání banánu na erzetě? Proč ne!“

Mikuláš Rally (CZ)

Marek Vlček – sezóna 2019 s Mitsubishi Lancer EVO IX

reklama
reklama

Doporučujeme

Ogier nabídku Toyoty odmítl, Mäkinen pro to má pochopení

Mäkinen rozumí tomu, že Ogier odmítl Toyotu

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Martin Hlavatý: „Loupání banánu na erzetě? Proč ne!“

  2. Ostberg pojede s Citroënem C3 R5 v roce 2019 šampionát WRC 2 Pro

  3. René Dohnal: „Jsem rád, že jsme se do rally vrátili“

  4. Jirka Pohlídal vyzve fanoušky  na trenažeru  na Čepkově

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud