Neuville: Body z Power Stage jsou letos důležitější než kdy jindy

-haj, 30. června 2017, 16:55 Google+

Rozhodnou nakonec výsledky jednotlivých Power Stage o šampionátu FIA WRC 2017? V polovině sezony situace zatím vypadá tak, že si jednoznačně nejvíce bodů z této závěrečné, speciálně bodované, zkoušky každé soutěže, připsal na svoje konto Thierry Neuville z týmu Hyundai.

Thierry Neuville je zatím letošním mistrem Power Stage

Thierry Neuville je zatím letošním mistrem Power Stage | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

V boji o titul mistra světa by mohly nakonec hrát zajímavou roli bonusové body z Power Stage. Alespoň si to myslí jezdec továrního týmu Hyundai, Thierry Neuville"Body z Power Stage jsou důležité. Vzhledem k tomu, že se teď dává [až] pět bodů, je Power Stage důležitější než kdy dříve," řekl Belgičan před startem Rally Poland.

Jen připomeňme, že FIA před sezonou 2017 změnila pravidla Power Stage, která byla zavedena v roce 2011. Od letošní sezony tak dostává pět nejrychlejších pilotů bonusové body za poslední zkoušku soutěže a to podle následujícího schématu: 5-4-3-2-1 bod. Do letošní sezony to byli jen tři nejrychlejší podle následujícího schématu: 3-2-1 bod.

img-responsive

Nejvíce bodů z Power Stage letos zatím získal Neuville | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Jezdec tak v sezoně, která má 13 závodů, může teoreticky jen z Power Stage získat až 65 bodů. Normálně by pro zisk tolika bodů musel vyhrát dvě soutěže a na třetí být třetí. Pro jezdce tak vzniká velká motivace jet naplno i poslední zkoušku soutěže a nesoustředit se jen na celkový výsledek.

Nejlépe se na těchto zkouškách zatím daří Neuvilleovi. Z prvních sedmi rally sezony dokázal Belgičan získat 25 bodů. Sébastien Ogier, který vede průběžné pořadí MS, získal zatím 18 bonusových. Bez bonusových bodů by měl Ogier v průběžném pořadí 123 bodů a Neuville jen 98 bodů.