Pech konečně vyhrál i domácí soutěž

Marek Šteigr, 3. února 2007, 20:42 Google+

Jasným vítězstvím posádky Václav Pech - Petr Uhel a jejich vozu Mitsubishi Lancer EVO IX skončil 42. ročník Mogul Šumava rally v Klatovech.

Pech, Václav - Uhel, Petr

Pech, Václav - Uhel, Petr | foto: Archiv RallyZone.cz

Tato posádka dosáhla na první místo s náskokem jedné minuty a dvanácti sekund před druhou posádkou v cíli, kterou tvořil němec Hermann Gassner se spolujezdkyní Karin Thannhäuserovou. Třetího nejlepšího času po všech odjetých rychlostních zkouškách dosáhl Karel Trojan s Petrem Říhákem. Tato posádka dosáhla na třetí místo i přes problémy s turbem, které posádku zastihly na poslední zkoušce soutěže.

Třídu A6 opanoval s obrovským náskokem téměř pěti minut Josef Peták s Alenou Benešovou a vozem Renault Clio S1600. Druzí v této skupině skončili Lubomír Minařík a Viktor Semela jedoucí s vozem Fiat Punto S1600. Za nimi na třetím místě dojela s odstupem necelé minuty posádka Fordu Fiesta S1600 Petr Zedník - Milan Pražák.

Během zítřka si budete na našich stránkách moci přečíst obsáhlejší reportáž z průběhu celé rally.