Norsko: Hirvonen stále v čele

Marek Šteigr, 17. února 2007, 10:09 Google+

Finský jezdec Mikko Hirvonen vede průběžné pořadí Rally Norway i po prvních dvou zkouškách, které se jeli dnes ráno. Mladý Fin dnes nastoupil do druhé etapy s jasným cílem, kterým je udržení vedoucí pozice před Gronholmem a Loebem.

Gronholm, Marcus

Gronholm, Marcus | foto: Ford Motor Company

První dnešní rychlostní zkouška byla opravdu velkou výzvou, když její délka dosahovala téměř 45 kilometrů. Na této RZ byl nejrychlejší právě Hirvonen, když druhý v cíli Marcus Gronholm dojel se ztrátou 5,1 vteřiny a třetí Loeb ztratil na Hirvonena 14,2 sekundy.

První zkouška také znamenala problémy pro mnoho jezdců. Guy Wilks zůstal stát na RZ a zablokoval trať, kvůli tomu musely některé posádky startující za ním zastavit a bude jim přidělen náhradní čas. Mimo trať se dostal i Matthew Wilson, který při tom poškodil řízení svého Focusu WRC a v RZ deset musel kvůli zaseklému řízení zastavit. Dalšími jezdci, kteří se ocitli na nějakou dobu mimo trať byli Sordo a Atkinson. Zřejmě nejhůře dopadl Toni Gardemeister, který s vozem Mitsubishi Lancer WRC spadl do závěje a trvalo celých 22 minut, než se s pomocí diváků dostal zpět na trať.

Ve druhé dnešní zkoušce, celkové desáté, zvítězil Sebastian Loeb před Marcusem Gronholmem a Mikkou Hirvonenem. Skvělého šestého nejrychlejšího času dosáhl na této zkoušce Jan Kopecký s Fábií WRC.

Pro dnešní den se dá očekávat boj o první tři místa. Čtvrtý Peter Solberg již ztrácí přes dvě minuty a je zřejmě nepravděpodobné, že by ztrátu na vedoucí trojici ještě smazal.

Další zkouška se startuje ve 12:05 hodin.