Norsko: Hirvonen vítězem Norské rally

ar1, 18. února 2007, 13:23 Google+

RZ18 Eleverum 2 - 44.27 km - 12:14 hod: Marcus Gronholm vyhrál poslední rychlostní zkoušku Rally Norway, která zakončila třetí soutěž sezony 2007.

Gronholm, Marcus

Gronholm, Marcus | foto: Ford Motor Company

Přestože Mikko Hirvonen skončil v poslední erzetě se ztrátou 8,9s na čtvrté pozici, v celkovém pořadí udržel první pozici a podruhé v kariéře vyhrává soutěž Mistrovství světa. Druhý dojel do cíle Henning Solberg (Stobart Ford Focus RS WRC) a třetí Petter Solberg se Subaru Impreza WRC, jenž na svého bratra ještě půl sekundy nabral.

Pro tuto rally smolař Sebastien Loeb s Citroënem C4 WRC zajel čtvrtý čas a v celkovém hodnocení se umístil 14. pozici. I přes jeho velkou snahu se nakonec musel spokojit s tímto pro něj velmi nelichotivým výsledkem. Jari-Matti Latvala s druhým Fordem týmu Stobart zajel v poslední erzetě šestý čas a celkově se umístil na páté pozici.

Gigi Galli je nejlepším jezdcem neseverské národnosti, jeho šestá pozice je dobrým výsledkem. Za ním sedmý se umístil Daniel Carlsson s dalším Citroënem Xsarou WRC a osmý skončil Jan Kopecký se Škodou Fabia WRC, což je také velmi dobrý výsledek.

Podrobnější komentář z Rally Norway přineseme brzy...