Rozhovor s Jirkou Volfem

Roman Hanák, 31. října 2007, 22:06 Google+

ROZHOVOR: Přední český soutěžák Jiří Volf se narodil v Boskovicích a jeho prvním startem v rally byla Rally Vyškov v roce 2000 kde startoval s Hondou Civic a obsadil druhé místo ve skupině.

Volf, Jiří

Volf, Jiří | foto: Roman Hanák, RallyZone.cz

V roce 2001 již absolvoval celý sprintový šampionát a skončil druhý v celkovém pořadí své skupiny. Ve své dosavadní kariéře vyzkoušel i vozy specifikace WRC a od loňského roku startuje s Mitsubishi Lancer Evo VIII.

My Vám přinášíme krátký rozhovor s Jirkou o letošní sezoně a plánech do budoucnosti.

Jakého šampionátu jste se v letošní sezóně zúčastnili?

Zúčastnili jsme se tzv. prostředního národního mistrovství v rally a vybraných podniků jako byla Barum rally Zlin, o víkendu budeme na Setkání mistrů v Sosnové a koncem roku na Pražském rallysprintu. Škoda zrušeného Hradce, mohlo se bojovat na krásné a technické soutěži ještě o měsíc později!

Jak hodnotíte výsledky v sezóně 2007. Kterého výsledku si ceníte nejvíce?

Průběh sezony je pro team uspokoující 9. absolutně, 3. místo v N a 3. místo v N4, 3. místo v Matador cupu. Náš výsledek výrazně poškodila havárie v Pelhřimově, technická závada nového dílu na Vyskově a zrušení rally Hradec Králové, Nejvíce si cením prvního místa na Valašské rally.

Prozradíte něco o plánech do příští sezóny?

V plánu bude velké Mezinárodní mistrovství ČR v rally s vlastním vozem EVO 9, v přípravě jsou i starty v mistrovství SK se stejným nebo srovnatelným vozem, případně navíc domácí Böttcher  rally Vyškov. Cílem je dokončit sezonu 2008 okolo 5. místa absolutně a dojet všechny podniky kde budeme startovat.