Nové výzvy pro Al Qassimiho

Jan Němec, 18. ledna 2008, 12:21 Google+

Šejk Khalid Al Qassimi se po nabitém závodním programu v roce 2007, kdy se zúčastnil šampionátu MERC (Mistrovství středního východu v rally) a čtyř světových soutěží, zapojí do WRC také v roce 2008. Ve voze týmu BP Ford Abu Dhabi odjede 10 závodů.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Al Qassimi, Khalid

Al Qassimi, Khalid | foto: Ford Motor Company

Sdílejte článek

Al Qassimi vedl v roce 2007 šampionát MERC, ale o celkové vítězství přišel v rozhodující bitvě s Nasserem Al Attiyahem. V roce 2008 se hodlá více soustředit na rozšířený program ve WRC.

“Nemohu se dočkat, až odstartuji svoji první celou sezónu ve WRC v novém voze Abu Dhabi,” řekl Al Qassimi. “Vypadá skvěle a je rychlejší a lehčí než model, s kterým jsem jezdil minulý rok."

“V kalendáři je letos hodně asfaltových soutěží a startovat do sezóny v Monte Carlu a pak ve Švédsku - kde se očekává hodně sněhu a ledu - je evidentně trochu odlišné od toho, na co jsem zvyklý v Abu Dhabi a  MERC."

“Nejvíc se těším na Jordánsko, kde jsem loni vyhrál v MERC. Budu tak mít možnost se porovnat s nejlepšími jezdci světa na známém místě. Pak se pokračuje v Sardinii a Řecku, kde mi snad příznivé počasí pomůže dosáhnout dobrých časů."

Pomocníkem Al Qassimiho bude (při jeho letošní účasti na více závodech WRC) zkušený navigátor Michael Orr, který jezdil v letech 2006 a 2007 po boku jezdce týmu Stobart Ford Matthewa Wilsona.

“S Michaelem v kokpitu, což je velmi zkušený navigátor, se dívám optimisticky na nadcházející sezónu. Jeho znalosti budou zásadní, až se budu seznamovat s novými soutěžemi a povrchy,” řekl Al Qassimi.

Vytisknout

Diskuze: Nové výzvy pro Al Qassimiho

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Jeseníky (CZE)

Martin Lehký: „Závodění mne strašně baví.“

Rally Klatovy (CZE)

4. Rally Klatovy zrušena

Rally Morava (CZE)

Adam Březík znovu za volantem R5

Traiva RallyCup - září

Jan Votápka: „Trabant je má srdeční záležitost“

Rally Morava (CZE)

Rozčarování Lukáše Nekvapila po letošní sezóně

Rally Morava (CZE)

První sezona Daniela Poláška v Opel Adam Cupu

reklama

Doporučujeme

Hirvonen, Mikko

Hirvonen si brousí zuby na titul

Čtěte dále

Nejčtenější články

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud