Hungarian Baja je přede dveřmi

iM2, 20. srpna 2008, 20:20 Google+

Od 21. do 24. srpna se Loprais Tatra Team účastní další závodní a testovací prověrky na již důvěrně známých tratích v okolí maďarského Veszprému.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Tatra

Tatra | foto: HaJ, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Maďarská soutěž je prvním rokem oficiálním podnikem kalendáře Světového poháru FIA v cross-country baja soutěžích. Uskuteční se na dvou rychlostních zkouškách v délce 64 a 48 kilometrů, každou z nich posádky absolvují několikrát denně. Loprais Tatra Team vyráží do Maďarska nejen za účelem soutěžení, ale i k testování dílčích inovací, které se komplexně dotkly celého vozu.

"Do Veszprému se těšíme, už proto, že inovované auto jezdí skutečně skvěle. Ještě nikdy jsem z vozu neměl tak vynikající pocit, i když musíme mít stále na paměti, že jde jen o techniku. Auto je teď nesmírně rychlé a dynamické. Dalším intenzivním vývojem jsme dospěli k jinému setupu tlumení, který nám umožňuje skutečně mimořádně razantní jízdu. Při testech v Senici jsme jezdili v maximálních rychlostech a vůz při nich zcela pohodlně a nezáludně zvládal i trojité skoky. Hungarian Baja je pak dalším podnikem, který má potvrdit, že se vývojově pohybujeme správným směrem," poznamenal před odjezdem Aleš Loprais. Připomeňme, že posádka soutěžního vozu se nemění a k Alešovi tedy usednou do kabiny mechanik Milan Holáň a navigátor Ladislav Lála.

Na Hungarian Baja bude v kategorii kamionů početnější startovní pole, než kdy jindy. Kategorie je zařazena do třídy Open, jež nevyžaduje klasickou homologaci. Padla sice účast některých týmů patřících do širší špičky, ale i tak nás čeká zajímavá konfrontace. Potěšující je účast druhé Tatry sesterského týmu Slováka Laca Csekeyho, jenž bývá na Dakaru členem Loprais Teamu. Zúčastní se i nám známý Polák Baran s MANem TG-A, Belgičan Tom de Leuw s Renaultem i dvě maďarské posádky – Szaller s MANem, jemuž domácí tratě sedí, a silná Scania domácího týmu.

Nezbývá než pozvat fanoušky Loprais Teamu "za humna" do Maďarska, Veszprém se nachází jen pár desítek kilometrů za Györem. I přes zdatnou konkurenci v podobě Barum rallye nabídne maďarská baja bezesporu atraktivní podívanou s velmi bohatou českou a slovenskou účastí ve všech kategoriích, ale také startu kompletní sestavy špičkového týmu X-raid BMW v čele s mimořádně skvělým Katařanem Al Atajáhem.

Program Hungarian Baja 2008:
21.8.2008 Administrativní a technické přejímky
22.8.2008 Superspeciálka, Jutaspuszta (8,79 km)
23.-24.8.2008 6 RZ (270,6 km)

tisková zpráva: Loprais Tatra Team
Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Hungarian Baja je přede dveřmi

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Štajf, Vojtěch - Rajnoha, František

JUBILEJNÍ START VOJTĚCHA ŠTAJFA NA RALLY BOHEMIA

Rally Šumava (CZE)

Závodníci i fanoušci, v listopadu hurá do Klatov!

X Shift Gearboxes

Kdo vlastně je X Shift Gearboxes?

Minirally Cup

Slovenský Minirally Cup v galerii Kuby Machálka

Rally Bohemia (CZE)

Rally Bohemia přeje divákům bezpečné sportovní zážitky

Peugeot 208 Rally 4

PEUGEOT RALLY CUP ODSTARTUJE NA „BOHEMCE“

reklama

Doporučujeme

Grzyb, Grzegorz

FIAT RUFA Rally Team pred Barum Rally

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Kdo vlastně je X Shift Gearboxes?

  2. Slovenský Minirally Cup v galerii Kuby Machálka

  3. JUBILEJNÍ START VOJTĚCHA ŠTAJFA NA RALLY BOHEMIA

  4. Závodníci i fanoušci, v listopadu hurá do Klatov!

  5. Startovní listina Rally Bohemia je plná zajímavých jmen

  6. Filip Mareš vstoupí do sezóny s novým týmem i spolujezdcem

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud