Duval nejrychlejší na shakedownu

iM2, 28. srpna 2008, 09:35 Google+

Pilot týmu Stobart, který na této rally nahrazuje zraněného Gigiho Galliho, jenž má zlomenou nohu po havárii v Německu, vyhrál shakedown na Rally New Zealand.

Loga

Duval má velmi dobré jméno na asfaltových podnicích, přesto se jeho jediné vítězství s vozem WRC v MS datuje do roku 2005 na Rally Australia. Duvalova poslední šotolinová rally byla v roce 2006, když startoval s vozem Škoda Fabia na Acropolis Rally v Řecku. Musel zde odstoupit pro přehřívající se motor. Jeho poslední zkušenost s Fordem Focus na šotolině byla v roce 2004 na Rally Australia.

Dnešní trať shakedownu, která měřila 3,08 km, projel Duval v čase 2 minuty a 26 vteřin. O čtyři desetiny sekundy byl přitom rychlejší než jeho první pronásledovatel z týmu BP Ford Abu Dhabi team. Byl jím Jari – Matti Latvala. Počasí bylo slunečné a trať shakedownu byla suchá.

„Už je to dlouho, co jsem jel s Fordem Focus na nezpevněném povrchu, ale auto se řídí opravdu příjemně. Ale tento víkend bude pro mě velice těžký. Všechny zkoušky jsou pro mě nové a stejně tak i auto a gumy. V podstatě je vše nové. Samozřejmě, že se cítím dobře, když jsem byl nejrychlejší, ale trať shakedownu nebyla moc podobná zítřejším zkouškám. Takže musíme počkat, jak to půjde zítra,“ uzavřel Duval.