Martin Prokop na Zélandu po prvním dnu druhý

iM2, 29. srpna 2008, 20:19 Google+

Martin Prokop s Janem Tománkem odstartovali znamenitě do Novozélandské rallye. Po prvním dnu a sedmi absolvovaných „erzetách“, včetně tříkilometrové divácké „superspeciálky“, patří české dvojici druhá příčka v klasifikaci produkčních vozů - PWRC.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Prokop, Martin - Tománek, Jan

Prokop, Martin - Tománek, Jan | foto: Lusk, Petr

Sdílejte článek

Posádka Jipocar Racing Teamu vstoupila do svého premiérového startu na tratích v okolí Hamiltonu pátým časem na RZ č.1.  „První erzetu jsme skoro celou vedli, pak jsme ale udělali hodiny, a ztratili spoustu vteřin. Je to hodně zrádné, budeme se snažit držet svou pozici,“ komentoval úvodní kilometry  český pilot. Na následujících měřených úsecích pak české duo zajíždělo pravidelně časy v top 5. Díky nim se postupně posouvalo pořadím výše, až na prozatímní stříbrnou pozici mezi posádkami produkčních speciálů. Na vedoucího Baldacciho, jedoucího taktéž na mitsubishi, ztrácí Češi necelých deset vteřin.

„Nám se dnes vyhnuly problémy. Auto je výborně připravené, a prozatím tak můžeme být  spokojení. Jeli jsme si své tempo, trochu jsme přidali na poslední normální vložce. Dalo by se ještě zrychlit, ale k tomu nám chybí zkušenosti, a tím pádem i větší jistota. Závod bude ještě dlouhý a obtížný.“

„Trať je hodně technická, v podstatě od zatáčky k zatáčce. Přirovnal bych to možná ke Korsice, nebo Monte Carlu. Je to náročné tím, že nevíš, co tě čeká za skálou. Vzhledem k tomu, že tady startujeme poprvé, odhadnout zatáčky není vůbec jednoduché,“ upozorňuje Martin Prokop a pochvaluje si atmosféru, kterou vytváří skupinky českých příznivců podél tratě. „Je skvělé a příjemné, když i tady na Zélandu potkáváme fanoušky s českýma vlajkama,“ uzavírá jihlavský pilot.

Druhá etapa má na programu celkem šest vložek včetně jedné divácké „superspeciálky“. Zajímavostí sobotního dne je, že hned u tří rychlostních zkoušek jejich délka překračuje třicet kilometrů.

tisková zpráva: www.martinprokop.com
Vytisknout

Diskuze: Martin Prokop na Zélandu po prvním dnu druhý

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Star Rally Historic se pojede opět ve třech dnech

Rally Fulnek - Odry (CZE)

Rallysprint Fulnek – Odry soubojem dravého mladí a zkušenosti

Rally Fulnek - Odry (CZE)

1. Valašská regularity rally spolu s Rallysprintem Fulnek – Odry

Bohemia Rally (CZE)

VÍTĚZSTVÍ BYLO NA DOHLED

Bohemia Rally (CZE)

PEUGEOT RALLY CUP NA BOHEMCE – VÍTĚZNÝ TARABUS, EXCELENTNÍ ČÍŽ

Bohemia Rally (CZE)

Minařík Racing úspěšně v cíli Rally Bohemia

reklama

Doporučujeme

Loga

Rally Nový Zéland po první etapě

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud