Rossi testoval Focus

iM2, 14. listopadu 2008, 15:42 Google+

Po skončení testů vozu Ford Focus, které probíhaly tento týden, Valentino Rossi prohlásil, že je připraven vylepšit svůj doposud nejlepší výsledek s vozem WRC. Je jím 11.místo, které získal za volantem Subaru Impreza na Novém Zélandu.

Wilson, Matthew

Wilson, Matthew | foto: Stobart Motorsport

Testy šestinásobného šampióna Moto GP probíhaly tento týden v okolí Greystoke v Cumbrii. Test byl zaměřen na to, aby pomohl 29-ti letému Italovi v jízdě s vozem WRC od M-Sportu, s nímž tento týden pojede asfaltovou rally Monza a za dva týdny se postaví na start podniku MS.

Rossi začal s testováním v jednu hodinu. Bylo to zpoždění proti plánu, protože jeho let z Itálie nabral kvůli mlze časovou ztrátu. Během dalších pěti hodin najezdil úřadující šampión 80km na šotolinových tratích, které byly podobné těm, na kterých se pojede ve Walesu. Rossi tedy mohl jezdit i za tmy. Jezdec Stobart VK M-Sport týmu Matthew Wilson mu byl k ruce.

Po testu Rossi prohlásil, že se rád vrátil zpět za volant soutěžního vozu: „Bylo to hodně emocionální. Vůz na šotolině jsem už neřídil dlouho. Dnes jsme začali s testem vozu zde, v lese. Další týden jedeme v Itálii a pak nás v prosinci čeká rally ve Walesu.“

Poslední start tohoto Itala s vozem WRC se datuje do roku 2006 , kdy na rally New Zealand startoval se Subaru Impreza. „Jízda s oběma vozy je odlišná. Jiné jsou i pneumatiky. Auto je ale rychlé a motor silný, takže mám dobrý pocit.“

Po nepovedeném prvním startu Rossiho s vozem WRC Ital doufá, že se mu letos na Ostrovech povede lépe než v roce 2002. Tehdy už 17km po startu vyboural svůj Peugeot 206 a musel odstoupit. „Mým cílem je dokončit závod. Na Novém Zélandu jsem dokončil 11., takže tentokrát se pokusíme náš výsledek ještě trošku zlepšit.“