Změna výsledků: Na pódiu místo Sarrazina Wilks, Solberg odstoupil

iM2, 22. ledna 2011, 23:20 Google+

Guy Wilks získal první pódium pro Brita od roku 2003 na Rally Monte Carlo. Stalo se tak po rozhodnutí Peugeotu, kdy si Stéphane Sarrazin nechal dát penalizaci, aby se propadl na čtvrté místo. Účelem těchto manévrů je to, že Wilks pojede celé IRC, a tak by se mu každý bod mohl v případném boji o titul hodit.

rally russia

To start Sarrazina na Rally Monte Carlo byl ojedinělým. Francouz dojel do konečné kontroly o 3 minuty později a tak dovolil Wilksovi dostat se vpřed. „Je to týmové rozhodnutí. Dělám, co je mi řečeno. Je to těžké, ale rozumím tomu, takový sport občas je. Guyovi to pomůže v získání lepších bodů do šampionátu. Hlavní věcí je, že Peugeot vyhrál tuto rally a my měli vydařený poslední den – bez problémů s převodovkou bychom mohli být nejrychlejšími v každém dni,“ uzavřel Sarrazin.

Petter Solberg si nepřipíše body za sedmé místo, protože na jeho Peugeotu selhal alternátor při cestě z RZ zpět do Monaka. Mistr světa z roku 2003 měl problémy s vozem už ke konci poslední RZ. Ačkoliv se mu podařilo projet cílem zkoušky, musel pak Nor svůj speciál odstavit na 40 km přejedu do servisu, a tak soutěž nedokončil. Zbývalo mu dojet jen 13 km.