Pavel Valoušek: Čtvrté místo na Kopné bylo maximum

Tomáš Urban, 13. července 2009, 08:31 Google+

Pavel Valoušek se Zdeňkem Hrůzou vybojovali čtvrté místo na domácí Kopné.

Valoušek, Pavel | foto: Tomáš Urban, RallyZone.cz

Zeptal jsem se Pavla Valouška jak viděl souboj s vozy S2000 z poza volantu.

Celkově čtvrté místo, jste spokojení?
P.V. :
  Ano myslím si, že spokojení jsme, protože trať byla velmi náročná a musím přiznat, že na vozy S2000 jsme neměli žádnou šanci. Je dobré, že jsme byli první produkční auto.

V prvních dvou zkouškách dobré časy, ve třetí šestnáct vteřin ztráta. Byl nějaký problém?
P.V.:
 Žádný problém nebyl. Trať byla velmi náročná. Proto jsme začali obezřetněji a snažili jsme se zrychlovat spíš v závěru. Tato rally pro nás byla super trénink.

Poráželi jste i WRCy, ale někdy i S2000. Na lepší než čtvrté místo by to byla velká míra rizika?
P.V:
Ano chtít porážet rychlé vozy S2000 by bylo velmi rizikové a to my jsme nechtěli podstupovat. Tím nechci říci, že jsme se nesnažili jet rychle. Pro nás jsou prioritou závody velkého mistráku. Sprinty bereme letos jako trénink a udržení se v kondici.

Jak moc na hraně se jelo?
P.V.: Myslím si, že na špičce se jelo opravdu na hraně a rychleji už to o moc nešlo. Jsem rád, že my jsme celý závod absolvovali prakticky bez jediné chyby.

Využil jsi startu na Kopné i na nastavování auta na Barumku?
P.V.: Ano určitě jsme toho využili. Jsem právě velmi rád, že jsme zase o nějaký ten kousíček auto polepšili a i to je pro nás velmi důležité. V tomto ohledu bych chtěl hrozně poděkovat Mirku Švecovi a také mu zároveň popřát co nejvíce štěstí v jeho disciplíně a to jsou silniční motorky.

Kde pojedete příště?

P.V.: Dalším závodem, kde bych měl startovat je sprint v Třebíči. Tak věřím, že se nám tam bude dařit podobně jako na Podkopné Lhotě.