10. Winter Trial 2010 v Jihočeském kraji

Josef Janoušek, 13. ledna 2010, 11:17 Google+

Již popáté zahájí motoristickou sportovní sezónu v našem regionu dálková rallye historických soutěžních vozidel - 10. Winter Trial 2010. Start soutěže je v neděli 24.1. v rakouském St.Wolfgangu a na start se postaví více jak sto posádek.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Hinderer, Peter

Hinderer, Peter | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Postupně se posádky přes Rakousko, Slovinsko a opět Rakousko dostanou ve čtvrtek 28.1. kolem třinácté hodiny přes Vratěnín na území České republiky. Dále se posádky vydají postupně přes Sešiv a Jemnici do Dačic (zde bude na náměstí coffe break v cca 15.00 hodin). Po krátké přestávce budou pokračovat přes Český Rudolec, Číměř, Lásenici, Chlum u Třeboně do Jílovic. Zde bude kolem sedmnácté hodiny ve Veterán muzeu pana Roděje časová kontrola a opět krátký coffe break. Po načerpání sil se posádky vydají přes Trhové Sviny do Sv. Jána nad Malší, kde začne pro posádky nejtěžší část závodu.

Součástí předposlední etapy je již tradiční noční etapa na českokrumlovsku a kaplicku. Noční sekce startuje v 19.30 ve Svatém Janu nad Malší kilometrovou rychlostní zkouškou, které se zúčastní všechna vozidla. Poté se startovní pole rozdělí, a zatímco kategorie „club“ zamíří přímo do německého Pasova k noční pauze, kategorie „trial“ bude absolvovat ještě čtrnáct časových kontrol a přes 150 kilometrů trati v našem regionu. Západní část se odehraje na silnicích mezi Přídolím a Vyšším Brodem. První vozidlo do východní části odstartuje z časové kontroly na náměstí v Kaplici ve 22.00 hodin a zamíří směrem Soběnov, Benešov nad Černou, Pohorská Ves, Malonty, Svatý Kámen a hraniční přechod Dolní Dvořiště.

A letos poprvé zavítá soutěžní pole i do Kaplice, kde bude na náměstí situována jedna z časových kontrol. To už budou mít soutěžní vozidla a jejich posádky za sebou více než dvě třetiny z celkových 2500 kilometrů napříč Rakouskem, Slovinskem a Českou republikou. Přihlášeno je více než stovka posádek, na vlastní oči budete mít možnost vidět krásné sportovní vozidla BENTLEY, ALVIS, PORSCHE, MG, AUSTIN HEALEY, JAGUAR a mnoho dalších, které se účastnily závodů v letech 1935 - 1975.

Přijďte posádky povzbudit do Jílovic, Sv. Jana nad Malší, do Kaplice na náměstí, nebo kamkoliv po trati. Program pro diváky a občerstvení s teplými nápoji bude připraveno ve Sv. Janu (v zemědělském areálu) a od dvaceti hodin bude otevřeno občerstvení u Hotelu Zlatý Kříž v Kaplici.

O podrobnějším časovém harmonogramu a doprovodném programu Vás budeme dále informovat. Spolupořadateli na území České republiky jsou AMK Rallye Český Krumlov a ČK motorsport.

Seznam přihlášených posádek naleznete ZDE

Další informace najdete na:
www.ckmotorsport.cz
www.classicevents.nl

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: 10. Winter Trial 2010 v Jihočeském kraji

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Loprais, Aleš

Aleš Loprais: Očekávám těžký a tvrdý Dakar

Pech, Václav - Uhel, Petr

Pech s Uhlem měli pech

Rally Šumava (CZE)

Sezona jako na houpačce Miroslava Čabaje

Rally Kopná (CZE)

Jan Pilař – sezona za volantem Adama a R2 na palci nohy

Březík Adam - Bělák Zdeněk

Druhý splněný sen Adama Březíka

Bisaha, Ondřej

Hyundai s Ondřejem Bisahou obsadil na Pražském Rallysprintu pátou příčku

reklama

Doporučujeme

Semerád, Martin

Prokop, Kresta, Semerád pojedou ve Švédsku

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Mirek Jakeš: „V příští sezóně chceme být na bedně.“

  2. Minařík racing zakončil sezonu ve Slušovicích

  3. Druhý splněný sen Adama Březíka

  4. David Štefan: „Rád bych vyhrával, ale ti první mi to kazí :-)“

  5. Jan Pilař – sezona za volantem Adama a R2 na palci nohy

  6. Sezona jako na houpačce Miroslava Čabaje

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud