Star Rally Historic se pojede poprvé ve třech dnech

Roman Ordelt, 7. června 2021, 16:00 Google+

Pevnou součástí barumky je v posledních letech neodmyslitelně Star Rally Historic. Letos čeká tuto oblíbenou rally, která vyrostla do plnohodnotného podniku a pevný pilíř českého šampionátu historiků, při třináctém ročníku velká premiéra. Pojede se tři dny od pátku do neděle a soutěž se vrací s umístěním centra zpět do krajského města Zlína. Diváci se mohou těšit opět na demonstrační jízdu Rally Legend.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barum Czech Rally Zlín (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Barum Czech Rally Zlín po loňském přeložení z důvodu pandemie koronaviru čeká na sklonku srpna v termínu 27. – 29. srpna 2021 jubilejní 50. ročník. Pořadatelé z Auto klubu Barum Zlín v AČR připravují při letošních „stárech“ řadu doprovodných akcí, které připomenou kulaté narozeniny proslulé evropské soutěže. „Rádi bychom přilákali jezdce, kteří psali historii barumky a zapsali se silně do povědomí všech fanoušků. Plánujeme uspořádat besedy s jezdci nebo autogramiády v Obchodním a zábavním centru Zlaté Jablko. Star Rally Historic je významnou součástí historie Barum rally a věříme, že letošní startovní pole nabídne řadu skvostů nejen ve vozovém parku, ale i řadu známých jmen v seznamu přihlášených posádek,“ pověděl Miloslav Regner, ředitel Star Rally Historic.

Zápolení historiků proběhne poprvé ve třech dnech a posádky se objeví na všech rychlostních zkouškách podobně jako soudobé vozy. Slavnostní start se uskuteční v pátek 27. srpna v 15 hodin před zlínskou radnicí a v devatenáct hodin zaburácí motory na populární městské speciálce v ulicích Zlína.  V sobotu jsou na programu čtyři úseky rychlostních zkoušek a historici pojedou vždy mezi průjezdy soudobých vozů. Soutěž poté vyvrcholí v neděli 29. srpna pěti rychlostními zkouškami na třech úsecích, kdy je na samotný závěr připraven náročný pětadvacetikilometrový test. Na cílové rampě se objeví první vůz v 19:30 hodin. Demonstrační jízda Rally Legend dojede do cíle již v sobotním večeru, kdy měří 213 km a obsahuje 5 rychlostních zkoušek v celkové délce 68 km. 13. Star Rally Historic 2021 měří 528 km a obsahuje 10 rychlostních zkoušek v celkové délce 142 km.

Zlínští pořadatelé pevně věří, že se soutěž uskuteční tak, jak ji známe včetně bohatého doprovodného programu pro fanoušky, kteří si budou moci užít poslední prázdninový víkend naplno okořeněný vůní spáleného benzínu.

Vytisknout

Diskuze: Star Rally Historic se pojede poprvé ve třech dnech

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Star Rally Historic se pojede opět ve třech dnech

Rally Fulnek - Odry (CZE)

Rallysprint Fulnek – Odry soubojem dravého mladí a zkušenosti

Rally Fulnek - Odry (CZE)

1. Valašská regularity rally spolu s Rallysprintem Fulnek – Odry

Bohemia Rally (CZE)

VÍTĚZSTVÍ BYLO NA DOHLED

Bohemia Rally (CZE)

PEUGEOT RALLY CUP NA BOHEMCE – VÍTĚZNÝ TARABUS, EXCELENTNÍ ČÍŽ

Bohemia Rally (CZE)

Minařík Racing úspěšně v cíli Rally Bohemia

reklama

Doporučujeme

Rally Šumava (CZE)

Plzeňáky Pecha s Uhlem čeká Rallye Plzeň

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud