Rallysprint Fulnek – Odry s několika diváckými taháky

Tomáš Plachý, 5. srpna 2021, 20:02 Google+

Rallysprint Fulnek – Odry, jako třetí závod Rallysprint série a Poháru 2+, se neúprosně přiblížil. Soutěž oficiálně zahájí slavnostní start v pátek 6. srpna v 17:30 na náměstí ve Fulneku, na silnicích Fulnecka a Oderska bude pokračovat v sobotu 7. srpna.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Valašská Rally (CZE)

Valašská Rally (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Pořadatelský tým vytipoval pro fanoušky několik diváckých míst na každé ze tří rychlostních zkoušek – Fulnek, Tošovice a Odry. Pojďme si některé z nich blíže představit.

Úvodní rychlostní zkouška sekce – RZ Fulnek nabídne první tip hned na náměstí ve Fulneku, kde diváci budou moci sledovat nejen start rychlostní zkoušky, ale i průjezd nedalekým vymezením. Další možností je odbočení za obcí Kletné ve směru na Pohoř a Odry. Po ostré pravé zatáčce absolvují soutěžní vozy technický průjezd blízkým parkovištěm. Poslední divácká příležitost bude v blízkosti cíle rychlostní zkoušky, kde se nachází široká levá vracečka po rychlém sjezdu.

RZ Tošovice je soutěžemi zatím zcela nepolíbená oblast. Rychlostka startuje v obci Tošovice, diváky zveme do levého odbočení od Fulneku – Jerlochovic. Další alternativou je průjezd obcí Vlkovice.

Největší sportovní kvalitu má nesporně RZ Odry. Na druhou stranu je nejhůře dostupná, do atraktivních pasáží pouze pěšky. Pokud se rozhodnete k návštěvě „Oderského Monte“, žádáme vás, abyste se na tato místa vydali v dostatečném předstihu před startem prvního vozu. Nejlépe dostupných místem pak bude pravé odbočení v Odrách a průjezd zastávky ve Veselí. Pěkným místem je i série dvou vraceček pod Veselím, s přístupem pěšky od cíle.

„RZ Fulnek byla využita už v minulých ročnících Valašky, její úvodní část pak i při loňském Kowax rallysprintu. Určitě se jedná o rychlejší test, obsahuje však i řadu krásných a jezdecky zajímavých míst. To samé lze napsat i na adresu Tošovic. Trať zkoušky vede po užší silnici, s větší porcí rychlých zatáček, které protnou retardéry. Tyto dva úseky asi nepatří k tomu nejlepšímu, co lze v regionu najít, ale při zajištění prvního ročníku samostatné soutěže jsme raději vybrali tuto variantu. Na tratích budeme postupně dále pracovat, před lety jsme ve stejném duchu postupovali i na Valašce. Každopádně věřím, že si jezdci i diváci užijí více než dvanáctikilometrový úsek Odry. Tento test je naopak česká soutěžácká špička a určitě prověří jezdecké umění, správnost rozpisu i souhru posádek,“ komentuje letošní podobu Rallysprintu Fulnek – Odry šéf organizačního týmu Jaromír Tomaštík.

Odkaz na diváckého průvodce

Další informace k soutěži najdete na oficiální stránce www.rally-sprint.cz, řada novinek bude dostupná i na facebookovém profilu Rally Fulnek – Odry.

Rallysprint Fulnek – Odry 2021, tiskový servis

Tomáš Plachý

Vytisknout

Diskuze: Rallysprint Fulnek – Odry s několika diváckými taháky

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Setkání mistrů

Pohodový závěr sezony na Setkání mistrů

Cais Erik - Žáková Jindřiška

Cais: Tři velké závody ve čtyřech týdnech

Rally Vsetín (CZE)

Rozhovor s vítězem kategorie 4 České trofeje v rally HA Tomášem Klokočníkem jun.

Kresta, Roman

ROMAN KRESTA – NA VLNÁCH ČASU

Žáková, Jindřiška / Rally Vyškov (CZE)

Jindřiška zůstane navždy v našich srdcích

Mikuláš Rally (CZ)

Mikuláš Rally ve Slušovicích se pojede již tuto sobotu!

reklama

Doporučujeme

Rally Plzeň (CZE)

Cupové ADAMy se proženou Fulneckem a Oderskem

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Jindřiška zůstane navždy v našich srdcích

  2. Pohodový závěr sezony na Setkání mistrů

  3. Cais: Tři velké závody ve čtyřech týdnech

  4. Rozhovor s vítězem kategorie 4 České trofeje v rally HA Tomášem Klokočníkem jun.

  5. ROMAN KRESTA – NA VLNÁCH ČASU

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud