Rally Krkonoše: Vítezem po boji Valoušek

Tomáš Urban, 18. června 2011, 18:37 Google+

Pavel Valoušek-Zdeněk Hrůza a Fabia WRC to jsou vítězové letošní rally Krkonoše, dalšího podniku Ecosun metrovství republiky v rally.

rally kopná

rally kopná | foto: Tomáš Urban, RallyZone.cz

Vemi těsný finiš měl další podnik ve sprintray v okolí Trutnova. V první polovině soutěže měl mírně navrch účastník PWRC, Martin Semerád. Později se probudil Pavel Valoušek s Fabii týmu profiko. Situaci ale neměl jednoduchou protože zpočátku lehce komplikovalo soutěž počasí. Jeho největší soupeř Roman Odložilík vsadil na Xsaru WRC, ale té se na RZ1 porouchala převodovka. Třetím do party byl Miroslav Tarabus s PUntem S2000. Vítěz Lžických hor Kahle nastolenému tempu nestačil a byl čtvrtý. Velmi pěkně jely posádky Peugeotů S2000 , Peták a Dohnal. Druhému jmenovanému se dařilo a po první polovině etapy mu patřilo páté místo. Josef Peták byl šestý. Velmi pěkně jel sedmý Jakeš a osmý Béreš. O deváté a desáté místo bojovali BUjáček s Jelínkem. Jedenáctý absolutně byl pak Jan Černý S Cliem R3

Druhá polovina soutěže se už vyvíjela podle daných pravidel. V šesté RZ odstupuje Peták na motor a Tarabus havaruje. Jako favorit si počínal Valoušek, když na Semeráda najel značný náskok a po zásluze vyhrál. Martin Semerád přijel hlavně testovat a tak druhé místo bral všemi deseti. Ztráta na vítěže v cíli činila 31 vteřin. Třetí byl Němec Kahle, jen šest vteřin za ním byl Jakeš tři vteřiny Dohnal a dalších osmáct Béreš. Mladý Cvrček vybojoval sedmé místo, když v poslední zkoušce obložil Jelínka i BUjáčka. Desátý absolutně a vítěz dvoukolek byl Jan Černý s Cliem R3.

Cíl nespatřili dále jezdci Mitsubishi Firla, Sýkora, Kirning Trnovec, všichni na nějakou technickou závadu.