Konec dobrý, všechno dobré

Jiří Dokulil, 31. března 2017, 10:00 Google+

V cíli úvodní „erzety“ Valašské rally vypadala mise Martina Vlčka a Jindřišky Žákové za dobrým výsledkem na této soutěži ohroženě. Pomalý defekt na trati „Vlčákovy“ domácí RZ Hukvaldy se však ukázal být prvním a zároveň posledním vážným problémem, se kterým se posádka Svarmetal Motorsport musela vypořádat. Jejich další cesta už vedla jen vzhůru a odměnou za vytrvalou stíhací jízdu jim byly body za šesté místo absolutně.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Valašská Rally (CZE)

Valašská Rally (CZE) | foto: Lukáš Staněk, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Závodit před domácími fanoušky, navíc na soutěži, kde Martin s Jindřiškou působili v roli oficiálních ambasadorů, dokáže s psychikou pořádně zacvičit. Jak před startem podotkl sám pilot: „Tentokrát to bude především o hlavě.“ Úvaze o nutnosti taktizovat nahrávalo i zařazení tatrováckého polygonu, kde na abrazivním asfaltu mezi retardéry trpěly nejen pneumatiky, ale i celá technika. Problém však posádku Fiesty R5 potkal jinde – hned na úvodní rychlostní zkoušce. „Do „erzety“ jsme startovali s tlakem 0,9, takže bylo jasné, co se stane. Rychlé pasáže jsem si pohlídal, ale v jednom diváckém místě jsme vysvlékli pneumatiku,“ vrátil se k defektu na prvním testu Vlčák. Stopky byly neúprosné – Martin s Jindřiškou si hned na úvod připsali více než půlminutové manko na svoje největší soupeře a museli se spokojit se sedmnáctým časem. Tato událost do velké míry ovlivnila jejich další účinkování v soutěži. Až do cíle totiž neustále doháněli vzniklou časovou ztrátu.

img-responsive

Valašská Rally (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Vlčák je šelma bojovná, a tak už závěr první etapy přinesl posun na solidní sedmé místo doprovázené ziskem bonusových bodů do tabulky mistrovství. Hlavní fáze lovu však přišla na řadu v neděli. Martin Vlček, Jindřiška Žáková i týmová Fiesta R5 šlapali jako hodinky a svůj potenciál naznačili pěticí čtvrtých časů. Výsledkem byla šestá příčka v celkové klasifikaci valašskomeziříčské soutěže a především cenná čtvrtá pozice v samostatném hodnocení druhého dne. V odděleném nedělním klání za sebe dokázali odsunout i Jana Dohnala na silném Focusu WRC. „Doháněli jsme včerejší ztrátu, a když jsme se ocitnuli pouhé tři sekundy za Jaroslawem Szejou, šli jsme na poslední „erzetě“ vyloženě do rizika. Bylo to přesně takové závodění, kam jsem se nechtěl dostat, ale každopádně dnes to byl opravdu velký sport. Kdyby mi někdo řekl před závodem, že dojedu šestý, spokojený bych asi byl. „Er-pětek“ jede moc, jsou to všechno šikovní kluci a já jsem si sám prokaučoval první sekci, kde jsem měl pomalý defekt a vysvlékl jsem pneumatiku,“ hodnotil závod Vlčák. Jindřiška jeho slova doplnila: „Valaška pro nás nezačala zrovna šťastně, ale o to víc mě těšil závěr soutěže, kdy jsme pravidelně zajížděli čtvrté časy. V Kopřivnici nás ještě vylekala prasklá manžeta na pravé přední poloose, mechanici naštěstí v servisu vše vyřešili. Organizačně se Valaška určitě povedla. Za celou dobu závodu jsme nenašli nic, co bychom mohli vytknout, snad až na velký počet retardérů. Samozřejmě ani já nejsem příliš nadšená z „erzety“ na polygonu, ale chápu situaci pořadatelů a jsem ráda za každý kilometr v závodničce.“

img-responsive

Valašská Rally (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Po krátké dvoutýdenní přestávce bude Ford Fiesta R5 s posádkou Martin Vlček - Jindřiška Žáková opět k vidění na Ageus rallysprintu Kopná, který se uskuteční v sobotu 8. dubna 2017 v okolí Slušovic.

img-responsive

Valašská Rally (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Vytisknout

Diskuze: Konec dobrý, všechno dobré

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Podorlická rally (CZE)

III. Dnipro-M Podorlická Rally - foto Jan Merta

Ilustrační foto

Jezdíte jako závodník? A máte na to vhodnou havarijní pojistku?

Rally Šumava (CZE)

Jaromír Tarabus dominoval na Šumavě

Historic Vltava Rally (CZE)

Vltava ve fotografii Jakuba Machálka

Rally Šumava (CZE)

Racing21: Naděje ukončil Čínovský okruh

Rally Kopná (CZE)

Minařík Racing úspěšný na Kopné i na Šumavě

reklama

Doporučujeme

Valašská Rally (CZE)

Tři posádky s vozy Minařík racing na pódiu

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud