Další výzva pro Kopeckého s Dreslerem

RallyZone.cz, 13. června 2018, 18:48 Google+

Pár dnů po triumfu na Sardinii míří mezi vinohrady na jižní Moravu.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Šumava (CZE)

Rally Šumava (CZE) | foto: Jan Dušek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Mistrovství České republiky pokračuje 4. dílem v okolí jihomoravských Hustopečí, posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler nastupuje opět se startovním číslem 1. 14. Agrotec Petronas Rally Hustopeče svede na společné bojiště českou i slovenskou špičku. Doprovodný program v zázemí týmu ŠKODA Motorsport nabídne svezení na profesionálním rallye simulátoru s virtuální realitou v rámci soutěže: Natři Honzu!

Letošní Mistrovství ČR v automobilových soutěžích se přehouplo do druhé poloviny. 14. ročník Agrotec Petronas Rally Hustopeče bude 4. podnikem domácího seriálu a i tentokrát jeho startovní pole obohatí účastníci slovenského šampionátu. Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem si po čerstvém triumfu na Sardinii věří a po úspěchu na světovém kolbišti chtějí udávat tón také tomuto československému měření sil.

Jako největší favorité vstoupí do soutěže se startovním číslem 1 na svém voze ŠKODA FABIA R5. Posádka, která dominovala všem letošním podnikům, jichž se dosud zúčastnila, nemůže mít jiné než vítězné ambice. Vedoucí posádka českého šampionátu má na svém kontě plný počet bodů a pokud by si podobně vedla i na jihu Moravy, velmi by se přiblížila k obhajobě mistrovského titulu. „Přestože konkurenci tentokrát zahustí slovenská soutěžní elita, chceme potvrdit naši letošní formu a od začátku se pohybovat na špici,“ prohlásil pilot mladoboleslavského továrního týmu Jan Kopecký. „Máme za sebou úspěšné vystoupení ve WRC 2 na Sardinii, které nám dodalo sebevědomí i motivaci. Jakkoliv charakter soutěže bude úplně jiný, věřím, že si jezdeckou pohodu přeneseme i do Hustopečí. A možná se nám bude hodit zkušenost ze Sardinie, kde jsme zažili všechno od deště po tropické horko,“ dodal Jan Kopecký.

Hustopečská soutěž se již tradičně jede jako společný podnik českého a slovenského mistrovství, čímž je zajištěno nejen početné startovní pole, ale také jeho vysoká kvalita. Přihlášku poslalo 126 posádek, z nichž 21 disponuje technikou R5. Pohled na jmenný seznam přihlášených napovídá, že z obou národních šampionátů nebude chybět téměř nikdo. Mezi 12 speciály ŠKODA FABIA R5 najdeme vedle továrního speciálu dva dealerské vozy s posádkami Filip Mareš/Jan Hloušek (ACA ŠKODA Autoklub Team) a Tomáš Pospíšilík/Jiří Hovorka (Autokomplex Menčík ŠKODA Rally Team). V popředí budou chtít jistě zaúřadovat Slováci Martin Koči/Radovan Mozner jedoucí v barvách týmu slovenského importéra ŠKODA Slovakia Motorsport nebo Poláci Grzegorz Grzyb/Boguslaw Browinski, kteří vedou průběžné pořadí slovenského šampionátu. 14. Agrotec Petronas Rally Hustopeče startuje 15. června v 18.30 hodin a končí 16. června, krátce po 15. hodině. Během 2 etap účastníci absolvují 12 rychlostních zkoušek o délce 147,5 km.

V servisním zázemí týmu ŠKODA Motorsport se mohou diváci a další zájemci zapojit do hry Natři Honzu!, v níž lze vyhrát zapůjčení vozu ŠKODA FABIA Edition R5 na rok zdarma. Stačí na profesionálním rallye simulátoru s virtuální realitou Force Dynamics 301 pokořit referenční čas zajetý Janem Kopeckým. Soutěžit mohou osoby od 15 let věku, ti mladší budou mít příležitost vyzkoušet své dovednosti na dětském simulátoru typu Race Box. Ve spolupráci s místním autorizovaným obchodníkem Agrotec budou vystaveny nejnovější modely vozů ŠKODA, které si návštěvníci mohou detailně prohlédnout a vyzkoušet.

Zdroj: Škoda Motorsport

Google+ Vytisknout

Diskuze: Další výzva pro Kopeckého s Dreslerem

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Ilustrační foto

Kalendář WRC pro rok 2019 zveřejněn - přivítejme Chile

Rally Vyškov (CZE)

Při Rally Příbram zabojuje opět sedm Adamů

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

EuroOil-invelt team čeká souboj o druhé místo v šampionátu

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Honza Černý odstartuje doma v Příbrami

Meeke míří do Toyoty

Meeke se domluvil na příští sezonu s Toyotou!

Sébastien Ogier vítěz ve Walesu a boj v titul se dramatizuje

Rally Wales GB: Ogier vítězí ve Walesu o 10 vteřin před Latvalou

Rally Vsetín (CZE)

PARTR Rally Vsetín na třech úsecích

Traiva RallyCup Kopřivnice - září

Čekání na Valašku zkrátí automobilový slalom

Ogier, Sebastien

Ogier prozradil, proč opouští M-Sport a míří do Citroënu

Rally Jeseníky (CZE)

Jan Dvořák - Jeseníky hodnotím pozitivně

reklama
reklama

Doporučujeme

Rally Vyškov (CZE)

FILIP MAREŠ – PAUZU JSME K ODPOČINKU NEVYUŽILI

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Meeke se domluvil na příští sezonu s Toyotou!

  2. Kalendář WRC pro rok 2019 zveřejněn - přivítejme Chile

  3. EuroOil-invelt team čeká souboj o druhé místo v šampionátu

  4. Honza Černý odstartuje doma v Příbrami

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud