KIT Racing: v Hustopečích poháry pro Matěnu a comeback Pátla

Miroslav Vebr, 21. června 2018, 13:28 Google+

Také z Rally Hustopeče se otrokovický KIT Racing vrátil s poháry. Zásluhu na tom má Lukáš Matěna, který obsadil 3. místo ve třídě 3 v českém mistráku a ve slovenském hodnocení stejné třídy byl druhý. Náročnou a prašnou soutěž dokončil také Josef Pátl, jenž usedl do závodního vozu po dlouhých šesti letech.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Rally Hustopeče (CZE)

Rally Hustopeče (CZE) | foto: Dušek, František

Sdílejte článek

Agrotec Petronas Rally Hustopeče byla zlomovým závodem ve velkém českém mistráku. Právě rally mezi vinicemi, která je díky svému specifickému charakteru nejnáročnější soutěží u nás, se domácí šampionát přehoupl do druhé poloviny mistrovství. Pořadatelé převzali 119 posádek. Na zvýšeném počtu startujících měly podíl slovenské posádky, neboť hustopečská rally se započítávala do českého i slovenského mistráku. Pro všechny posádky byla připravena trať o dvanácti rychlostních zkouškách rovnoměrně rozdělených do dvou etap. Soutěž byla poznamenána několika incidenty, po kterých se rušily rychlostní zkoušky a kvůli kterým si posádky s vyššími startovními čísly obzvláště v pátek moc nezazávodily.

img-responsive

Rally Hustopeče (CZE) | foto: Dušek, František

Tým Vlastimila Neumanna přivezl do centra rally dva soutěžní vozy. Mitsubishi Lancer EVO IX byl připravený pro Hradečáka Lukáše Matěnu, kterému četl noty Pavel Zalabák. Z původních šesti rychlostních zkoušek páteční etapy odjeli Lukáš s Pavlem čtyři. Nejvíce se jim zadařilo na RZ 3 Boleradice – Bořetice, kde zajeli třetí nejrychlejší čas mezi produkčními vozy. Na konci první etapy předávala posádka své mitsubishi do uzavřeného parkoviště na 18. místě v absolutní klasifikaci a ve třídě to byla pátá příčka. V sobotu šla klukům nejvíce RZ Němčičky. V obou průjezdech zajeli shodně druhý čas ve třídě. Na konci závodu patřilo Lukáši s Pavlem 15. místo v absolutní klasifikaci. Pokud vezmeme samostatnou českou klasifikaci, tak je to 11. příčka celkově a ve třídě 3 patří klukům bronzový stupínek. V rámci Slovenska se Matěna se Zalabákem umístili na 5. místě celkově a 2. místě ve třídě 3. „Na Rally Hustopeče jsme se opravdu těšili, protože je to soutěž, kterou známe nejvíce a charakter rychlostek nám sedí. Osmnáct přihlášených posádek ve třídě 3 z Čech a Slovenska slibovalo napínavé závodění. Naším cílem bylo urvat co nejlepší výsledek, ale bez zbytečného rizika, aby se neublížilo autu před Rally Bohemia. Bohužel v pátek byla nejhezčí RZ v obou průjezdech zrušena a v sobotu tento trend pokračoval zrušením jednoho průjezdu nejdelší zkoušky závodu. I tak jsme se skvěle svezli a nutno říct, že se jelo opravdu rychle a mezi posádkami byly minimální rozestupy až do konce soutěže. Krásné třetí místo v MČR se ztrátou 34 vteřin na prvního Jana Jelínka je pro nás v tak obsazené soutěži skvělým umístěním. Všem ve třídě 3 děkujeme za krásný sport. Týmu KIT Racing za perfektně připravené auto, ostatně jako vždy, a už teď se těšíme na Rally Bohemia, přijďte nás podpořit!“ ohlédl se za soutěží mezi vinicemi Lukáš Matěna.

img-responsive

Rally Hustopeče (CZE) | foto: Dušek, František

Comeback zažil v Hustopečích Josef Pátl. Na sedadlo spolujezdce do Peugeotu 208 R2 usedl František Rajnoha a pro oba to byl návrat s několika premiérami. Pro Josefa to byl návrat po šesti letech, Franta absentoval méně, pouze jednu sezónu. Třída 6 byla opět nejpočetnější ve startovním poli, kdy se na startu sešlo 23 posádek. Po prvním dnu patřilo Pátlovi 14. místo ve třídě a 23. místo ve dvoukolkách. Nutno ale jednou větou dodat, že posádka měla k dispozici pouze dvě z šesti erzet. Za denního světla se Josef s Frantou hodně bavili jízdou a jejich pouť dospěla až k cílové rampě. Zde byli klasifikováni na 42. místě absolutní klasifikace českého závodu, ve třídě byli jedenáctí a mezi dvoukolkami dvacátí. „Byl to pro mne a spolujezdce Františka vysloveně náročný víkend. František se soutěží neúčastnil přesně rok a já let šest. Krom obav z napsání rozpisu a toho, zda vůbec budeme schopni tuto soutěž absolvovat, mě čekal zcela nový příběh. Nikdy jsem nejel velkou soutěž, nikdy jsem nejel ve tmě, nikdy s předokolkou, nikdy v tak úžasné atmosféře a nikdy po tak rychlém rozhodnutí. I když se průběžně snažím udržovat v kondici, to, co následovalo, bylo pro nás velice vyčerpávající. Nyní můžu s klidem říct, že kluci vpředu jedou o výsledek a jedou nepředstavitelně rychle. Ti, co však jedou vzadu, prokazují obrovskou trpělivost a lásku k tomuto sportu. V pátek jsme absolvovali pouze dvě rychlostní zkoušky ze šesti, kvůli haváriím a celkově se první etapa protáhla do nelidských hodin jak pro přilehlé obce, tak i pro nás jako posádky. Lampičku na nočním stolku jsem vypínal ve 3:12 v sobotu ráno a probuzen jsem byl stařeckou nespavostí v 6:30. Bylo to opravdu na prd, a když jsme se s Frantou viděli u snídaně, měl jsem chuť se na to vykašlat. Nakonec jsme se rozhodli to zkusit a dobře jsme udělali. Užívali jsme si každý kilometr, a byť mne František několikrát zcela oprávněně káral, nakonec jsme spokojení a vyčerpaní horkem rally dokončili. Zpětně když se ohlížím, bylo fajn soutěž dojet, užít si ji a hlavně všem pochybovačům, dokonce i sám sobě, dokázat, že jsem schopen soutěž zvládnout. Děkuji všem, kteří se starali o bezproblémové fungování vozu a Františkovi za trpělivost. Mám zase spoustu zážitků, které už mi nikdo nevezme, a dvě kila z váhy dolů,“ prozradil své dojmy po závodě Josef Pátl.

Google+ Vytisknout

Diskuze: KIT Racing: v Hustopečích poháry pro Matěnu a comeback Pátla

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Test Samohýl Škoda Team

Test Samohýl Škoda Teamu

Traiva RallyCup Třinec

Traiva RallyCup v Třinci: FOTO

Mogul Dakar setkání

Legendy Dakaru se sešly v Sosnové

Test Jan Kopecký

Spolujezdecká akademie Autoklubu ČR

Mogul Dakar setkání

Pestrý seznam přihlášených na MOGUL Dakar Setkání

Peugeot Rally Cup

Nová jména Peugeot Rally Cupu

reklama
reklama

Doporučujeme

Rally Hustopeče (CZE)

Zdeněk a Sandra Pokorní pokořili Rally Hustopeče

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Předsezonní test v Kopřivnici

  2. Spolujezdecká akademie Autoklubu ČR

  3. Nová jména Peugeot Rally Cupu

  4. Pestrý seznam přihlášených na MOGUL Dakar Setkání

  5. Šestadvacet vozů R5 na startu Valašky

  6. Petr Gargulák představuje nový vůz a odměňuje fanoušky

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud