Pech v Sosnové s Volkswagen Polo GTI R5

RallyZone.cz, 31. října 2019, 17:50 Google+

Tradiční Setkání mistrů v Sosnové proběhne letos první listopadový víkend. Ve startovní listině je 51 závodníků z nejprestižnějších motoristických disciplín. Václav Pech jun. z  EuroOil-invelt teamu se zde premiérově představí ve Volkswagenu Polo GTI R5. Spojení Pecha s Fordem Fiesta R5, s nímž jezdil poslední tři roky, končí.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Setkání mistrů

Setkání mistrů | foto: Archiv jezdce

Sdílejte článek

„Vybíráme nejvhodnější auto pro příští sezónu. Letos nám končí společný projekt se společností invelt, tudíž i s jejich Fordem Fiesta R5, který je na prodej. Společně jsme závodili od roku 2011. Za vším stál Jiří Jírovec, který nás na začátku doslova přemluvil ke spolupráci a závodění s MINI Cooper.  Společně jsme zažili krásných 8 let okořeněných ziskem dvou titulů absolutních mistrů ČR. Měli jsme možnost závodit s Porsche 911 s Fordem Fiesta R5 a vyzkoušet spoustu zajímavých závodních aut z osobní sbírky Jirky Jírovce. Naše cesty se úplně nerozcházejí, ale v té nejužší spolupráci dále zatím pokračovat nebudeme. Hlavním důvodem je, že po MINI Cooper, žádné závodní auto nezapadá do jejich prodejního konceptu a společnost invelt se již nechce prezentovat na značkách jiných vozů. Chceme s Petrem, Jirkovi Jírovcovi a celému inveltu velice poděkovat za dlouhodobou podporu a možnost jakou nám poskytl,“ popisuje situaci Václav Pech jun. 

Ten si v posledních týdnech vyzkoušel nejen Polo R5, ale i Fábii R5. „Jak v Polu, tak ve Fábii jsem nenajel moc kilometrů, šlo mi především o porovnání síly motoru, ale nechci dělat ukvapené závěry. Mám na porovnání slíbený ještě test nového Fordu. Teď se těším do Sosnové, kde se chci s Polem pořádně svézt a vyzkoušet ho i na kluzké trati,“ říká Václav Pech jun., který zve fanoušky motosportu do Sosnové na Setkání mistrů. Tam bude mít v sobotu 02.11. možnost se ve volných jízdách s autem více seznámit. Vlastní závod odstartuje 3.11. v 9.00 hod. tréninkovými jízdami a po celý den budou diváci moci sledovat zajímavé souboje automobilových speciálů z nejrůznějších disciplín. Celý závod vyvrcholí finálovými jízdami v 15.00 hod.

www.VaclavPech.cz                                                                                       

www.minimotorsport.cz 

www.invelt.com                              

www.vaclavpech-fanclub.cz 

                                              

 

Vytisknout

Diskuze: Pech v Sosnové s Volkswagen Polo GTI R5

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Valašská Rally (CZE)

Ondřej Palacký: „Lákalo by mne svezení ve voze kategorie R2.“

Frána, Lukáš - Odvárka, Pavel

Lukáš Frána „Stále mám na čem pracovat.“

Rally Morava (CZE)

Ondřej Bisaha slaví obhajobu triumfu FIA European Rally Trophy

Cais Erik - Žáková Jindřiška

Erik Cais – sezona 2020

Rally Morava (CZE)

Michal Horák: „R5 byla a je pro mne obrovskou výzvou"

Vlček, Martin - Jugasová, Karolína

Předběžný kalendář disciplíny rally pro rok 2021

reklama

Doporučujeme

Rally Vsetín (CZE)

První start a první vítězství pro Daniela Poláška

Čtěte dále

Nejčtenější články

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud