Stříbrný vstup do nové sezony

RallyZone.cz, 22. června 2020, 08:40 Google+

Posádka Racing 21 Klokočka Volkswagen týmu Vojtěch Štajf a František Rajnoha dojeli s vozem Polo GTI R5 na celkově druhém místě soutěže MOGUL Test Rally na Autodromu v Sosnové. Tento volný podnik byl první akcí roku 2020 v automobilových soutěžích, kde se po uvolnění epidemiologických opatření opět rozezněly zvuky závodních motorů.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Mogul Test Rally

Mogul Test Rally | foto: Archiv týmu

Sdílejte článek

Na programu této soutěže byly tři rychlostní zkoušky, každá o délce přibližně deseti kilometrů. Vzhledem k limitovanému prostoru areálu Autodromu Sosnová byly pořadatelem připraveny tři různě nakonfigurované tratě, které 22 přihlášených posádek absolvovalo vždy pětkrát. Díky příznivé epidemiologické situaci bylo možné nabídnout i vstupenky limitovanému a předem registrovanému počtu diváků.

Přestože se jednalo o volný podnik, Racing 21 Klokočka Volkswagen tým se přípravě věnoval velmi intenzivně, a to na čtvrtečních testech vozu Polo GTI R5 nejnovější specifikace. Získané poznatky v oblasti nastavení vozu a volby vhodných pneumatik Pirelli tým poté využil na okruhové trati v Sosnové. Týmový jezdec Vojtěch Štajf, ke kterému se v roli navigátora opět vrátil František Rajnoha, neponechal nic náhodě a hned první rychlostní zkoušku dokončil po bezchybné jízdě na druhém místě se ztrátou pouhých 3,4 sekund na továrního jezdce Jana Kopeckého. A přestože se pódiové pozice během soutěže měnily vlivem defektu nebo volby pneumatik, Štajf s Rajnohou dokázali konzistentním výkonem udržet po celou dobu soutěže skvělé druhé místo. V cíli se proto posádka Racing 21 Klokočka Volkswagen týmu radovala ze stříbra, kdy na vítěznou posádku ztratila jen necelé tři sekundy.

„Máme samozřejmě s Františkem velkou radost. Už při testech jsme vycházeli z nastavení vozu, na kterém pracujeme od loňského roku. Stále se nám ale daří auto technicky posouvat, za což jsem moc rád. Tady v Sosnové to bylo především o správné volbě pneumatik a také o mentálním přístupu. Vzhledem ke svým zkušenostem jsem si do Sosnové nepřijel nic dokazovat a snažil jsme se čistým stylem jízdy netratit čas. A přestože jsem v souboji o vítězství pár drobných chyb nakonec udělal, jsem hodně spokojený a těším se na už na červencovou Rally Bohemia. Chci poděkovat i celému svému týmu za předsezónní přípravu našeho auta. Petrovi Semerádovi samozřejmě gratuluji k vítězství, tady v Sosnové ukázal, že talent a dravý styl mu rozhodně nechybí,“ zhodnotil sobotní volný závod jezdec Vojtěch Štajf.

„Lepší návrat jsem si snad ani nemohl přát. Druhé místo hodně těší a jsem rád, že jsme si v autě na sebe s Vojtou zase rychle zvykli. Byl to comeback, jak se patří. Auto jelo opravdu skvěle a mé díky směřují také všem do týmu Racing 21,“ neskrýval radost v cíli i navigátor František Rajnoha.

Racing 21 Klokočka Volkswagen tým se nyní bude připravovat na oficiální start sezóny 2020, kterým je legendární Rally Bohemia s termínem konání 10. - 12. července 2020.


Více informací o týmu na:
www.facebook.com/racing21rallyteam 
www.racing21.cz 

Vytisknout

Diskuze: Stříbrný vstup do nové sezony

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Podorlická rally (CZE)

III. Dnipro-M Podorlická Rally - foto Jan Merta

Ilustrační foto

Jezdíte jako závodník? A máte na to vhodnou havarijní pojistku?

Rally Šumava (CZE)

Jaromír Tarabus dominoval na Šumavě

Historic Vltava Rally (CZE)

Vltava ve fotografii Jakuba Machálka

Rally Šumava (CZE)

Racing21: Naděje ukončil Čínovský okruh

Rally Kopná (CZE)

Minařík Racing úspěšný na Kopné i na Šumavě

reklama

Doporučujeme

Mogul Test Rally

MOGUL Test Rally ovládl junior Petr Semerád

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud