Konání KOWAX ValMez Rally 2020 není ohroženo

Tomáš Plachý, 4. srpna 2020, 10:58 Google+

Pořadatelský tým KOWAX ValMez Rally a KOWAX Rallysprintu dnes potěšil aktuálně zveřejněný „semafor“ epidemiologické situace v okresech ČR. Z něho vyplývá, že jak okolí Valašského Meziříčí (okres Vsetín, Zlínský kraj), tak i okolí Kopřivnice (okres Nový Jičín, Moravskoslezský kraj) je zařazeno do bílé oblasti, což znamená „nulové nebo zanedbatelné riziko“.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Valašská Rally (CZE)

Valašská Rally (CZE) | foto: Jakub Daniel Machálek, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Po dubnovém zrušení Valašské rally ValMez pořadatelé využili termín jednodenní Rally Fulnek k uspořádání svého tradičního závodu. Ve dnech 7. – 9. srpna 2020 se tak v okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice odjede KOWAX ValMez Rally a KOWAX Rallysprint. Situace v Moravskoslezském kraji však byla v posledních týdnech hodně nepřehledná, což organizačnímu týmu přípravy druhého podniku českého šampionátu a zároveň rallysprintů neulehčovalo.

Situace se začalo v dobré obracet po jednáních s Krajskými hygienickými stranicemi Zlínského a Moravskoslezského kraje během minulého týdne. A vše korunovalo dnešní zveřejnění mapy stupňů pohotovosti Ministerstva zdravotnictví.

Většina okresů ČR jsou aktuálně v bílé barvě, tedy se zanedbatelným rizikem. V tomto výčtu jsou podle očekávání i okresy Vsetín a Nový Jičín, kam KOWAX ValMez Rally a KOWAX Rallysprint během víkendu zamíří.

„Z jednání na hygienické stanici ve Zlíně jsme vyšli více než úspěšně. Vedení KHS kvitovalo naše připravená opatření. Za to jsem byl moc rád. Přesto se budeme držet předchozích opatření, zejména ve vztahu ke zrušení startovního a cílového ceremoniálu a zákazu vstupu diváků do servisního areálu na polygonu v Kopřivnici. Právě z polygonu Tatry závodní auta v obou soutěžích odstartují, po závodech zde bude umístěno i závěrečné uzavřené parkoviště.

Diváky však velmi rádi přivítáme kolem tratí rychlostních zkoušek, stejně jako v připravených diváckých sektorech na polygonu v Kopřivnici. V oblíbených diváckých místech budou fungovat ´počítadla´ fanoušků, abychom případně garantovali předepsaný počet tisíce diváků na jednom místě. Budeme rádi, pokud tato statistická data na oficiálních stránkách soutěže budete průběžně vnímat a výběr konkrétního místa pro návštěvu rally tomu přizpůsobíte,“ děkuje za pochopení stavu předseda organizačního výboru rally Jaromír Tomaštík.

Této příležitosti bychom rádi dále využili ke dvěma důležitým oznámením.

První se týká už tradiční spolupráce valašské soutěže a provozovatele čerpacích stanic MOL. Na čerpacích stanicích MOLu v Kopřivnici, v Novém Jičíně a Frenštátě pod Radhoštěm budou v průběhu konání KOWAX ValMez Rally v prodeji prémiová paliva za cenu standardních. Tato nabídka může být atraktivní nejen pro soutěžní týmy, ale také pro fanoušky. Akce potrvá od poledne 6. srpna do nedělní půlnoci 9. 7.

Dále bychom rádi apelovali na návštěvníky rekreační oblasti kolem vodní nádrže Bystřička. V jednosměrné ulici nad Bystřičkou bude od 7. srpna 21:00 hodin platit režim zóny zákazu zastavení a od soboty 8. srpna 4:00 hodin bude tato komunikace uzavřena pro veškerý provoz. Žádáme Vás touto cestou o sounáležitost ve věci dodržení výše uvedených ustanovení.      

Informačním kanálem KOWAX ValMez Rally a KOWAX Rallysprintu 2020 je internetová stránka www.valasskarally.cz. Informace k soutěži lze získat rovněž na facebookovém profilu soutěže Valašská Rally ValMez.

Vytisknout

Diskuze: Konání KOWAX ValMez Rally 2020 není ohroženo

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Kopná (CZE)

Kopná se pojede bez diváků a za přísných podmínek

Rally Šumava (CZE)

Jaroslav Petráš: „Závoděním si plním velký sen.“

Rally Šumava (CZE)

Lukáš Frána s Pavlem Odvárkou na Šumavě na bedně

Rally Šumava (CZE)

René Dohnal bral na Šumavě stříbro

Rally Hustopeče (CZE)

Příjem přihlášek na Hustopeče je v plném proudu

Rally Šumava (CZE)

Dominik Stříteský na Šumavě potvrdil výkon z Valašky

reklama

Doporučujeme

Rally Příbram (CZE)

Příbramská rally v galerii Jakuba Machálka

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Letos bez Rally Příbram

  2. Kopná se hlásí o slovo v termínu Krumlova

  3. RALLY BOHEMIA 2021 ZAHAJUJE PŘÍJEM PŘIHLÁŠEK

  4. Kopná se pojede bez diváků a za přísných podmínek

  5. Pech s Uhlem v cíli Šumavy

  6. Racing21: Evropské body i pódium v domácím šampionátu historiků

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud