Ken Block vítězem druhé soutěže Rally Amerika

Josef Janoušek, 1. března 2009, 12:28 Google+

V překrásném prostředí národního parku Ozarks se odehrál druhý podnik Rally Amerika, Rally in the 100 Acre Wood. Již po čtvrté za sebou se na zdejších rychlých tratích podařilo zvítězit jezdci Subaru Rally Teamu USA, Kenu Blokovi.

Subaru Impreza WRX STi N14

"Miluji tuto rally, miluji vysoké rychlosti," prohlásil vítěz v cíli. Soutěž mu ulehčil jeho týmový kolega Travis Pastrana, který poslal své Subaru na čtvrté rychlostní zkoušce několikrát přes střechu a musel ze závodu odstoupit. On i jeho spolujezdec byli po nehodě nezraněni, ale smutní, protože před startem pomýšleli na vítězství.

Ken Blok zvítězil s náskokem 43,1s. před druhým v pořadí Andrew Comrie – Picardem na Mitsubishi Lancer EVO IX. "Mám úžasný pocit. Auto bylo perfektní a velmi nám pomohly pneumatiky Yokohama," řekl druhý muž v pořadí. Na záda mu však velice dotíral Tanner Foust, který představil desátou evoluci Lanceru a ztratil na stříbrného muže jen 15,5s. "Je skvělé být na pódiu. Tento vůz má velký potenciál," zhodnotil Tanner svůj úspěch. Tito dva jezdci se tak po dvou závodech usadili společně v čele Amerického šampionátu.

Rally in the 100Acre Wood Shakedown v podání Andi Mancina

Do elitní šestky se ještě probojoval čtvrtý William Bacon na Mitsubishi Lancer EVO IX. Pátý a výborně finišující Andi Mancin na stejném voze, který byl ještě tři zkoušky před cílem na místě osmém a sváděl souboj s pozdějším vítězem kategorie Superprodukčních vozů, Mathewem Johnsonen na Subaru WRX 2003.