IMPA Rally Bratislava: Pech s Uhlem dovedli Fabií k vítězství

Tomáš Urban, 25. července 2009, 21:25 Google+

Další podnik MSR v rally se jel dnes v okolí Bratislavy. Z vítězství se raduje Pech.

Trněný, Karel

Trněný, Karel | foto: Tomáš Urban, RallyZone.cz

Tato plzeňská posádka zvítězila v bratislavské rally.

Do soutěže odstartovalo 53 posádek. V první rychlostní zkoušce všem ukázal svou rychlost Jaromír Tomaštík s Mitsubishi Lancer EVO IX. Druhému Pechovi v této RZ nadělil téměř minutu. Ve stopce RZ 1 však Tomaštík odevzdal jízdní výkaz - poškozený motor. Do vedení se tak dostal Pech a už jej nepustil.

Na druhé RZ opustil trať Josef Béreš. „Asi kilometer - dva po štarte, po prvom retardéri, som nedobrzdil a dostal som sa mimo trať. Na tom mieste bolo málo divákov. Snažili sa nám pomôcť ale nešlo to. Potom som vystúpil z auta a zháňal som ďalších ľudí. RS som dojazdil ale až so 6 minútovou stratou a preto v súťaži asi už nebudem pokračovať,“ povedal Béreš startující s Peugeotem 207 S2000.

Druhé místo v cíli patří domácí posádce Igor Drotár - Vlado Bánoci se Škodou Octavia WRC. Šest vteřin za nimi dojeli Trněný s Gondíkem, se stejným vozem. Až čtvrté místo patří polské posádce Grzyb - Mazur s Fiatem Punto S2000.

Do soutěže odstartovalo více českých posádek, ale ne všechny spatřily cíl. O Tomaštíkovi už byla řeč. Dalšími kdo odstoupili byl Landa s Bartončíkem, kterým přestalo fungovat jejich Mitsubishi Lancer. Zkušenosti sbírá Cvrček ml. s Těšínským. Těm se podařilo ve vracečce najet na obrubník a udělat kolostřešní kombinaci. Jejich Felicia Kit Car byla nepojízdná. Soutěž nedokončili ani Barvík s Gabrhelíkem.

V historických voze kraloval Tenk s BMW M3, ale pouze do RZ 7, když havaroval. Nedojel ani Béreš st. Do cíle se nedostal ani Lapdavský s dalším Peugeotem 207 S2000.

Třídu A6 opanoval Šlehofer se Soběhartem a Fiatem Punto S1600. Druhému Rzeznikovi se Suzuki Swift S1600 nadělili 40 vteřin.Třetí skončil Homola se Štefucou na Citroenu S1600. Třídu A7 vyhrál Hering se Civicem Type R3. Třídu N1 vyhrál Pavlinský s Felicií. Třídu N3 Besssenyey s Oplem Astra GTC. Celkově darazilo do cíle soutěže 32 posádek.