Uvidíme letos Bassa v IRC?

iM2, 28. ledna 2010, 22:29 Google+

Giandomenico Basso by se rád vrátil do šampionátu Intercontinental Rally Challenge ještě během této sezony. Ital byl blízko dohodě s blíže nespecifikovaným týmem, která by mu zajistila start už na Rally Monte Carlo. Bohužel to nakonec nevyšlo.

Basso, Giandomenico

Poslední závod IRC, který Basso absolvoval, byla Rally Principe de Asturias, která se jela v září 2009. Se svým továrním Abarthem Grande Punto S2000 bojoval o vítězství, ale nakonec po smyku skončil mimo trať.

Vloni se Bassovi podařilo vyhrát na Madeiře a také se stal Evropským mistrem světa. Ovšem pro letošní sezonu v IRC zatím angažmá nesehnal. Basso, 36, je se svými 4 vítězstvími nejúspěšnějším jezdcem italského Abarthu v IRC.

„Byli jsme blízko dohodě pro Rally v Monaku, ale bohužel to nakonec nevyšlo. V současné době jsem bez smlouvy a doufám v nabídku od nějakého týmu. Nikdy dříve jsem v podobné situaci nebyl,“ říká Ital.

„Nejsem ale naštvaný, protože jsem v minulosti zažil spoustu krásných okamžiků s Abarthem. Je to těžké, když ztratíte místo v továrním týmu. Moc rád bych se do IRC vrátil a chtěl bych těžit z mých zkušeností,“ pokračuje Basso.

Spekuluje se o možné spolupráci Giandomenica s některým ze soukromých italských týmů, který provozuje Abarth. Tým by mohl být podporován továrnou. Další možností je druhé místo v Kronosu po boku Krise Meekea.