Räikkönen: Pořád se učím

iM2, 19. února 2010, 14:35 Google+

Kimi Räikkönen úspěšně absolvoval svůj první start ve WRC. I když skončil párkrát ve sněhu, tak dokázal, že umí zajet i velmi solidní čas.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Räikkönen, Kimi

Räikkönen, Kimi | foto: Citroën Sport

Sdílejte článek

Pro Kimiho to byl první opravdu ostrý start. Po více méně testovací Arctic-Rallye, čekala na Räikkönena první ostrá premiéra ve WRC. Rychlost měl už od začátku, jeden velký výlet do sněhové bariéry kolem trati však způsobil velkou ztrátu. Nebýt této ztráty, mohl být Fin na konci soutěže v TOP 10. Na konci soutěže to Kimi pořádně rozbalil a několik velmi slušných časů.

„Určitě to byla povzbudivá rally, ve které jsem se toho jednoznačně hodně naučil. S přibývajícími kilometry to bylo lepší a lepší, od zkoušky ke zkoušce. To byl také význam celé věci.“

Kimi však má ve WRC realistické cíle a zůstává oběma nohama na zemi. „Musím se toho ještě hodně naučit, všechno je tak rozdílné ve srovnání s F1. Musím se ještě zlepšit ve tvoření rozpisu a také musím více porozumět vozu. Příště se jede na šotolině v Mexiku, to by pro mě mohlo být trošku snazší,“ říká ex-mistr F1.
 
Co na to říká co-pilot, Kaj Lindström? „Když sedíte vedle takového jezdce, jako je Kimi, tak je Vám jasné, že má velký talent. Během celé rally mě překvapoval, už od začátku jel docela rychle a vše měl pod kontrolou. Nejel nijak divoce a za limitem. Po Švédké rally jsem ohledně budoucnosti velmi pozitivní.“

Vytisknout

Diskuze: Räikkönen: Pořád se učím

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Pačejov (CZE)

Perfektní uzavření kapitoly Jirovce s Alpinou

Rally Pačejov (CZE)

Pačejov v galerii Kuby Machálka

Rybák, Jiří - Baran, Peter

Kundlák pred, Rybák po…

Rally Pačejov (CZE)

Mirek Číž „V Pačejově chci podat co nejlepší výkon.“

Rally Vsetín (CZE)

Zvláštní ustanovení Rally Vsetín zveřejněna

Čendova RZetka

Čendova Rztka VIII.

reklama

Doporučujeme

Valoušek, Pavel

Až se jaro zeptá: Pavel Valoušek

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud