Mikkelsen vyhrál Golden Stage

iM2, 7. listopadu 2010, 19:49 Google+

Andreas Mikkelsen dovedl ne úplně povedenou sezonu do zdárného konce, když vyhrál o 8,2s Golden Stage na Kypru, která se však do IRC nezapočítává, nicméně ceny pro nejlepší byly více než zajímavé.

Ford

Shoot-out se uskutečnil na 25 km dlouhé zkoušce, která byla složená jak ze šotolinové, tak i asfaltové části (více o Golden Stage jsme psali zde). Celkově se mezi první jezdce rozdělilo 150 000 euro. Vše bylo vysíláno živě televizí.

Andreas Mikkelsen před touto soutěží nazul na svoji Fiestu S2000 místo obvyklých pneumatik Hankook pneumatiky značky Pirelli. Hned při prvním průjezdu zkoušou ukázal výborný výkon, když jí vyhrál o 10 sekund před vítězem Cyprus Rally, Nasserem Al-Attiyahem (Barwa Ford).

Na druhém průjezdu byl nejrychlejší Al-Attiyah, ale ne natolik, aby to stačilo na Mikkelsena. Ten si tak připsal vítězství o 8,2s. Třetí byl Bryan Bouffier (ROMO Peugeot) a čtvrtý Čech, Martin Prokop (Czech Ford). Ti nebyli schopni udržet rychlost Al-Attiyaha na druhém průjezdu vložky, když po prvním průjezdu na Katařana oba ztráceli jen velmi málo.

Roger Feghali, který byl na právě odjeté soutěži druhý, musel z tohoto shoot-outu odstoupit při druhém průjezdu z pátého místa. Vítězství ve skupině N si připsal náš Roman Kresta s Lancerem, celkově byl sedmý.