FIA: Ex promotér North One nám nedal žádné záruky ohledně investic

iM2, 9. ledna 2012, 21:32 Google+

FIA vydala komentář k ukončení spolupráce s dosavadním promotérem WRC, společností North One Sport. Oznámení říká, že společnost nebyla dále schopna plnit svoje záruky ohledně dalších investic. Přečtěte si jej.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Loga

Loga | foto: Rallyzone.cz - koláž

Sdílejte článek

Před dvěma dny jsem Vás informovali (viz zde) o tom, že FIA ukončila spolupráci s dosavadním promotérem MS, společností North One Sport. Podle informací britského Autosportu k ukončení dohody došlo již v pátek večer i přesto, že NOS věřilo, že již našlo investora, který byl ochoten do nich zainvestovat a zabezpečit budoucnost společnosti. Nicméně FIA prý argumentovala, že jí nebyla prezentována žádná z nabídek na převzetí NOS.

V oznámení FIA stojí: "FIA od NOS urgentně požadovala jasné záruky, že budou schopni naplnit svoje závazky z kontraktu a zajistit propagaci pro nadcházející Rally Monte Carlo, pro šampionát v roce 2012 a i pro další budoucnost. Je s politováním a zklamáním, že FIA nebyly žádné takovéto záruky poskytnuty, a tak byla FIA donucena ukončit svůj kontrakt s NOS. NOS zřetelně selhal v dodržování svých závazků, které vyplývají z kontraktu a fundamentálně tak porušil svoji smlouvu."

"FIA NOS plně podporovala a spolupracovala jak s nimi tak i se správci jejich partnerské společnosti, CSI [Convers Sports Initiatives, momentálně ve správě], aby zajistila kupce. V rozporu se spekulacemi v médiích nebyla FIA v této době prezentována žádná společnost, která by NOS mohla odkoupit, jen spousta nezávazných návrhů. FIA zaznamenala minimálně sedm nabídek ke koupi, ale žádná z nich se neuskutečnila."

Prohlášení je ještě doplněno přesvědčením FIA o tom, že budou schopni uspořádat úvodní závod, Rally Monte Carlo, který se má jet již za 9 dní. "FIA dala čas a podporu všem stranám zainteresovaným v problému, aby našly nejlepší řešení. Nicméně bohužel NOS neselhal jen ve svém kontraktu, nebyli schopni zajistit ani základní investice, které byly požadovány pro šampionát."

"To FIA uvedlo do situace, která nemá obdoby, jen 10 dní před startem Rally Monte Carlo. FIA tak bude muset podniknout urgentní kroky, aby zajistila uspořádání soutěže. Federace teď neúnavně pracuje na tom, aby se šampionát WRC ubíral podle plánu i přes krach spolupráce s NOS."

"FIA již představila list top urgentních jednání s některými partnery a dodavateli, aby zajistila klíčové organizační a promoční subjekty šampionátu včetně timingu a měření, TV přenosu, distribuce a péče o sponzory."

Zaměstnanci North One Sport se také měli účastnit jednání, které mělo proběhnout v Londýně dnes ráno. Všeobecně se má za to, že by místo NOS ve WRC mohl zaujmout Eurosport.

 

Vytisknout

Diskuze: FIA: Ex promotér North One nám nedal žádné záruky ohledně investic

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barum Czech Rally Zlín pomůže taky nastartovat ekonomiku státu

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barumka odkrývá skladbu rychlostních zkoušek

Rally Bohemia (CZE)

BOHEMIA RALLY MLADÁ BOLESLAV STARTUJE UŽ TENTO TÝDEN

Rally Šumava (CZE)

Miroslav Číž chce na Bohemce prolomit letošní smůlu

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Barumka hlásí změnu na ředitelském postu

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Nová Škoda Fabia RS Rally2 motivem barumky

reklama

Doporučujeme

Sandell, Patrik - Parmander, Staffan

Sandell ve Švédsku s MINI John Cooper Works WRC

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Barumka odkrývá skladbu rychlostních zkoušek

  2. Barum Czech Rally Zlín pomůže taky nastartovat ekonomiku státu

  3. Miroslav Číž chce na Bohemce prolomit letošní smůlu

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud