Petter Solberg se stal mistrem světa: "Nemám slov"

iM2, 28. září 2014, 22:46 Google+

Sen Pettera Solberga o dalším titulu mistra světa se předčasně naplnil! Nor se dnes stal prvním mistrem světa rallycrossu.

Solberg, Petter

Solberg, Petter | foto: Subaru WRT

Petter Solberg to s Citroënem DS3 z vlastní stáje dokázal! Tři závody před koncem, na závodu v Itálii, dojel Solberg na třetím místě za Timmy Hansenem (Peugeot 208) a Richardem Göranssonem (Ford Fiesta). Díky tomuto výsledku má 60 bodový náskok v tabulce jezdců, což je stav, který mu zajišťuje titul mistra světa.

I kdyby totiž Petter ve dvou zbývajících závodech roku (Turecko a Argentina) nebodoval a jeho nejbližší pronásledovatel, Toomas Heikkinen (VW Polo) získal maximální bodové zisky, tak by jen vyrovnal 225 bodů Solberga. Nor má ale již na svém kontě čtyři vítězství, a tak by byl titul beztak jeho.

Přitom během víkendu se Solbergovi moc nedařilo - z motoru mu unikal olej, a tak nemohl navázat na výkonnost z Německa. Až v sobotu se 39 letý jezdec vrátil do své letošní formy, během finále při tvrdém dopadu poškodil tlumič na svém Citroënu, i tak ale vyjel 'bednu'.

Na Pettera přímo na trati soutěže MS s vozem WRC už můžeme jenom vzpomínat...

"Musím přiznat, že nemám slov. Stát se podruhé mistrem světa [ve WRC titul v roce 2003], to musí člověku teprvé dojít. Chtěl jsem být bezpodmínečně první, kdo získá dva tituly mistra světa FIA [v rozdílných disciplínách] na čtyřech kolech a to se mi povedlo!" slavil v cíli bývalý tovární jezdec Subaru a Fordu.