Loeb s Elenou chtěli původně jet Rally de France, proč ze startu sešlo?

iM2, 5. října 2014, 20:12 Google+

V době, kdy se soutěžní speciály proháněly po tratích Rally de France, tak byla legenda tohoto sportu, Sébastien Loeb, v Číně.

Loeb, Sébastien - Elena, Daniel

Loeb, Sébastien - Elena, Daniel | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

"Bylo to zvláštní být tak daleko od Alsaska o tomto víkendu. Rally mi dávala vždycky tolik emocí, zvláště v roce 2010, kdy se zde jel první ročník soutěže a já vyhrál titul. Ale dobře, tohle je můj nový život, mám ho rád a není třeba se litovat," říká Sébastien Loeb, který se hlavně soustředí již na šampionát WTCC.

Devitinásobný mistr WRC přitom původně ve Francii jet chtěl. Na jaře to ještě vypadalo, že startu nebrání nic v cestě, jenže: "Můj kalendář ve WTCC mi původně umožňoval soutěžit ve Francii. Minimálně jsem se chtěl zúčastnit jako divák. Ale tato pozice by byla asi až moc frustrující pro mě. Težko bych se vyrovnával s tím, že jsem na rally, ale nebudu závodit - že budu jen jako 'komparz'.

V roce 2010 Loeb doma při premiéře soutěže v Alsasku oslavil jeden ze svých titulů

Proto jsem začal zkoumat terén pro to, že bych usedl za volant DS3 WRC. Daniel [Elena] byl pro. Jenže zrovna když tento projekt začínal dostávat reálné obrysy, tak se vše změnilo..." Zkraje léta totiž došlo ke změně v kalendáři WTCC. Závod v Kalifornii v půlce září musel být zrušen a jeho místo zaujala Čína, avšak zrovna ve stejný víkend, kdy se jelo ve Francii.

Diskuze: Loeb s Elenou chtěli původně jet Rally de France, proč ze startu sešlo?