Spokojenost u Ostberga: Byl to hodně dobrý víkend

iM2, 27. října 2014, 22:35 Google+

Silný na šotolině a slušný na asfaltu - tak by se dalo shrnout víkendové představení Madse Ostberga na jihu Evropy.

Ostberg, Mads - Andersson, Jonas

Ostberg, Mads - Andersson, Jonas | foto: Citroën Racing

Čtvrtým místem na jediné soutěži v kalendáři, která se jede na smíšeném povrchu, vyrovnal Mads Ostberg svoje zdejší doposud nejlepší umístění z roku 2012. Nor tomuto výsledku položil základ velice pěkným výkonem na páteční šotolinové etapě. V sobotu a v neděli na asfaltu pak předvedl výkon na jeho poměry také více než slušný.

"Byl to velice dobrý víkend. Toto čtvrté místo je pro mě a tým důležitým výsledkem. Na šotolině jsme byli konkurenceschopní a na asfaltu jsme si naši pozici udrželi. S celkově čtvrtým místem jsem velice spokojen." Jen připomeňme, že po pátku byl Mads Ostberg třetí, jen 0,3s za druhým Jarim-Mattim Latvalou na VW.

A nebýt toho, že byl během úvodního dne soutěže dvakrát přibržděn pomalu jedoucími jezdci, které na trati prostě dojel, mohl být i druhý. V pátek mu prášili a tím jej neúmyslně zdržovali napřed týmový kolega, Kris Meeke, a pak Thierry Neuville s Hyundai. V sobotu a neděli se pak jelo na asfaltu, kde Ostberg ve srovnání s letošními jinými asfaltovými podniky ztrácel na špičku o poznání méně.

"Hodně jsem pracoval na tom, jak se chovat k pneumatikám, zvláště s ohledem na dlouhé testy a pro toto roční období opravdu horké podmínky. A věřím, že to fungovalo dobře," zakončil Mads Ostberg, kterému v průběžném pořadí náleží díky zisku 92 mistrovských bodů průběžná pátá příčka. Je tak lepší než jeho týmový parťák, Kris Meeke nasbíral zatím 84 bodů.