Mobil 1 se vrací do WRC s Toyotou

iMotorSport.cz, 17. března 2017, 14:37 Google+

Mobil 1 a Toyota oznámili spolupráci pro sezonu WRC 2017. Mobil 1 zažil úspěšný návrat do World Rally Championship, když s Toyotou získal vítězství už při druhém ostrém startu.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Toyota ve WRC s Mobil 1 spolupracovala i v minulosti

Toyota ve WRC s Mobil 1 spolupracovala i v minulosti | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Mobil 1 se letos společně s Toyota Gazoo Racing vrací po 19 letech do WRC, když závodní oleje Mobil 1 byly používány v Toyotách Yaris WRC. Loga společnosti se objeví také na kombinézách jezdců. Návrat je to zatím více než povedený - při prvním startu na Monte Carlu se společně dostali zásluhou Jariho-Mattiho Latvaly až na podium a ve Švédsku dokonce slavili vítězství (rovněž zásluhou Latvaly). 

"Značka Mobil 1 začala své angažmá v rallysportu před skoro 40 lety a jsme nadšeni, že se díky partnerství s Toyota Gazoo Racing můžeme vrátit k naším kořenům, když oni se letos také vrací do WRC," řekl Kai Decker, globální manažer pro motorsport a sponzoring v ExxonMobil. "Je to pro nás skvělá příležitost k pokračování v budování naší spolupráce a úspěšného vztahu s Toyotou."

img-responsive

My jsme loga Mobil 1 zaregistrovali až v Mexiku a to na vytaženém blatníku nad zadním kolem, na Monte Carlu a ve Švédsku toto místo bylo ještě prázdné | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

"WRC je špičkou rallysportu a my si ceníme podpory Mobil 1, díky které si můžeme být jistí, že motory Toyoty Yaris WRC operuji ve špičkových výkonech," dodal Shigehisa Kitazawa, generální manažer divize marketingu a motorsportu v Toyotě. "Toyota Yaris WRC reprezentuje novou generací World Rally Car a vítáme jak výzvy, tak i možnosti, kterým bude náš tým letos čelit. Tyto výzvy a možnosti přispějí k tomu, že budeme dělat lepší auta pro každodenní spotřebitele."

Bruce Crawley, globální manažer v ExxonMobil pro technologie v motorsportu, věří, že WRC je perfektní sérií pro další vývoj jejich produktů díky velké náročnosti jednotlivých zkoušek. "Yaris WRC je impozantní rallyové auto a je vzrušující letos vidět Toyotu a Mobil 1 motorové oleje při jejich návratu do rally. Extrémní a náročné podmínky, se kterými se setkáváme během WRC soutěží, vyžadují vysoce výkonné lubrikanty jako jsou Mobil 1 motorové oleje. Mobil 1 byl navrhován tak, aby vydržel extrémně vysoké pracovní teploty a je prokázáno, že chrání motor až do 260°C v těch nejnáročnějších podmínkách."

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Mobil 1 se vrací do WRC s Toyotou

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Setkání mistrů

MOGUL Test Rally 20. června v Sosnové

Peugeot Online Rally Cup

PEUGEOT ONLINE RALLY CUP ODSTARTOVAL NA eSPORT RALLYE ČESKÝ KRUMLOV

Peugeot Rally Cup

Peugeot Rally Cup CZ má svůj web

Březík, Miroslav

Miroslav Březík: Ročně srovnáme desítky závodních vozů

rally pačejov

Robert Kořístka plánuje návrat do české rally

Testování vozidel  Zlín

Nové termíny testování sportovních vozidel disciplíny rally

reklama

Doporučujeme

Autoklub Peugeot Rally Talent

Filip Mareš v barvách „autoklubu“ před novými výzvami

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. MOGUL Test Rally 20. června v Sosnové

  2. PEUGEOT ONLINE RALLY CUP ODSTARTOVAL NA eSPORT RALLYE ČESKÝ KRUMLOV

  3. Peugeot Rally Cup CZ má svůj web

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud