Loeb je otevřen více testům s Citroënem C3 WRC v průběhu roku 2017

-haj, 17. srpna 2017, 19:24 Google+

Sébastien Loeb je otevřen možnému návratu za volant Citroënu C3 WRC za účelem dalších testů poté, co nedávno poprvé otestoval speciál WRC specifikace 2017.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Loeb býval mistrem svého řemesla, dokázal by na svoje výsledky navázat?

Loeb býval mistrem svého řemesla, dokázal by na svoje výsledky navázat? | foto: Citroën Sport

Sdílejte článek

Loeb nedávno řídil Citroën C3 WRC na testech v Alsasku, když napřed jezdil na mokrém asfaltu a později na suchém. Francouz měl během tohoto testu najet něco kolem 320 kilometrů v závodním módu. Jak byl s testem vozu spokojen, to si můžete přečíst v následujícím článku.

Když byl Sébastien Loeb dotázán na to, jestli by chtěl testovat znovu, tak francouzskému L’Equipe řekl: "Najíždět kilometry a kilometry na testech není zrovna moc vzrušující. Ale když jsou tu věci, které je potřeba zjistit a vy jste s tím stejným autem nejezdili [posledních] 15 let, pak je to příjemné. Nevidím se v roli, že bych testoval celý rok, ale jednou za čas jeden den, proč ne?" 

Loeb byl také potěšen tím, že dokázal navázat na svoji někdejší rychlost, která jej přivezla až k 78 vítězstvím ve WRC, i 5 let po skončení své aktivní rallyové kariéry. "Když jsem jel, tak jsem měl pocit, že se nic nezměnilo a já jsem stále stejně rychlý. Ale moje motivace [k tomuto testu] byla najít potenciál těchto nových aut a musím připustit, že jsem nečekal tak velký rozdíl v rychlosti v zatáčkách a za sucha," dodal Loeb.

img-responsive

Už je to 5 let, co Seba Loeba nevídáme na tratích WRC | foto: Joel Martin, RallyZone.cz

Šéf týmu Citroën, Yves Matton, byl spokojen s přínosem Loeba k rozvoji C3 WRC před Rally Deutschland, což je soutěž, kterou Loeb v minulosti vyhrál už 10 krát. Dále Matton podtrhl důležitost těchto testů před soutěží. "V přípravě na tuto soutěž jsme podnikli jeden z nejintenzivnějších testovacích programů v historii Citroën Racingu. Během prvních šesti dnů nominovaní jezdci jezdili na třech typech různých podkladů, se kterými se setkají na soutěži. Všichni byli s odvedenou prací spokojeni. Sébastien Loeb pak přidal další dodatečný den práce."

"Prudký déšť, který byl ráno, nebyl ideální, ale pomohl nám, abychom získali cenné informace o jízdě za takto specifických podmínek. Za sucha se Sebovy dojmy shodovali s těmi, co měl Kris [Meeke], Craig [Breen] a Andreas [Mikkelsen] a srovnali jsme rozdílnou technickou zpětnou vazbu. Vše, zdá se, konzistentně pokračuje v nastoleném směru z Tour de Corse, kde jsme ukázali, jak konkurenceschopná C3 WRC na asfaltu je," zakončil Matton.

Jak jsme vás již informovali, po testu Loeba se vyrojila spousta spekulací ohledně jeho možného návratu do WRC. Jeho hlavní rival v bojích o titul z dob závodění ve WRC, Marcus Grönholm, si ale nemyslí, že by se k podobnému kroku schylovalo. "Byl bych velmi překvapen, kdyby se vrátil zpět, nemyslím si. Konkurence je teď hodně velká a on chce vyhrávat, což není tak lehké. Ne, nemyslím si, že se vrátí."

Google+ Vytisknout

Diskuze: Loeb je otevřen více testům s Citroënem C3 WRC v průběhu roku 2017

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Šumava (CZE)

Tratě klatovských soutěží zveřejněny

Rally Kopná (CZE)

Místo testování vezou Jakeš a Machů z Kopné zlaté poháry

Rally Kopná (CZE)

Dominik Stříteský pokračuje na vítězné vlně

Rally Kopná (CZE)

Kopná 2019: Foto Milana Procházky

Rally Kopná (CZE)

„Vlčák“ bez náhradního spodního prádla bronzový

Rally Kopná (CZE)

Petr Hejtmánek na Kopné s novým spolujezdcem

reklama
reklama

Doporučujeme

Barum Czech Rally Zlín (CZE)

Zlínská kola budou kroužit i soutěžní posádky

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. V Klatovech pojede stovka historiků, také ale hvězdy v čele s Kopeckým

  2. Kopná v galerii Jana Duška

  3. Kůrovec přidělal vrásky na čele pořadatelům Rally Vyškov

  4. „Vlčák“ bez náhradního spodního prádla bronzový

  5. Místo testování vezou Jakeš a Machů z Kopné zlaté poháry

  6. Chceš se podílet na Rally Bohemia?

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud