Divácké tipy na RZ Kohout

Martin Trdla, 24. dubna 2007, 00:55 Google+

Do startu českokrumlovské rally zbývají necelé dva týdny, příjem přihlášek je uzavřen a mezitím se našel čas, aby Vám organizátoři přiblížili jednu z typických erzet novodobé Rally Český Krumlov, která tentokrát zahajuje sobotní etapu.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Barvík, Vladimír - Minářová, Petra

Barvík, Vladimír - Minářová, Petra | foto: Archiv RallyZone.cz

Sdílejte článek

Kohout v posledních letech neodmyslitelně patří k českokrumlovské soutěži a jelikož bývá zařazena v závěru harmonogramu, míchá vždy ještě pořadím. Pamětníci ji znají z minulosti, v různých obměnách a na různých površích se jezdila v době nedávné i opravdu vzdálené.

Kohout spojuje obci Besednice, známou především nedaleko ležící přírodní památkou Besednické vltavíny a průmyslovou těžbou vltavínů, se Soběnovem Vložku tvoří ze dvou třetin lesní pasáž klikatící se po nerovné a úzké lesní komunikaci, pro diváky prakticky nepřístupné. V letošním roce bude vše ztíženo ještě faktem, že lesní komplexy kolem trasy postihla lednová větrná kalamita. Před soutěží se podmínky na trati den ode dne měnily, takže se dá očekávat, že se na mnoha místech nepojede na čistém asfaltu, ale silnice bude znečištěna zemí a kůrou stromů. To vytvoří obtížné podmínky zvláště při případném dešti, složitější to budou mít i diváci.

Po startu vede trasa testu vzhůru po úbočí Kohouta, jeho vrcholu se však nepřiblíží, a postupně přejde na vrstevnici, aby obkroužila vrchy Kohout (869 m.n.m) a Slepice a klesla rychlou a technickou pasáží k Velkým Skalinám, kterými projde kolem letního tábora. Ve Skalinách se napojí na účelovou komunikací směřující přes Děkanské Skaliny se zajímavým odbočením doprava až k Soběnovu. Mezitím technickou a zatáčkovitou trasou klesne opět lesem k potoku, drobným skokem se přehoupne přes horizont nad potokem a posádkám se otevře pohled na cílový Soběnov, do kterého vjedou po pěkném asfaltu rychlejšího charakteru. Před vjezdem na náves budou zbrzděny přírodním retardérem okolo ostrůvku a čeká je divácky atraktivní průjezd soběnovskou návsí s cílem na místě pátečního startu RZ Ján.

Divácky přístupná je závěrečná třetina rychlostní zkoušky od Velkých a Děkanských Skalin s příjezdem z Ličova na silnici č.154 Kaplice – Benešov nad Černov – Nové Hrady a cílový Soběnov. Ten je dostupný pouze ze směru od Besednice, jelikož silnice vedoucí ze Soběnova na Kaplici bude pro výjezd soutěžních aut uzavřena pro diváky již od křižovatky „Na Papírně“.  Přesto není příjezd od Kaplice přes Blansko vyloučen, uzavřený úsek mohou objet přes Bídu a na populárním vracáku RZ Ján se napojí na komunikaci vedoucí od Besednice.

Tisková informace 35. Rally Český Krumlov 2007
Vytisknout

Diskuze: Divácké tipy na RZ Kohout

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Rally Sardinia (ITA)

Rally Italia Sardegna 2024 - foto

Rally Český Krumlov (CZE)

Rally Český Krumlov ve fotografii

Podorlická rally (CZE)

Podorlická rally - galerie

Kohn, Filip

Filip Kohn při prvním startu s Fabii RS Rally2 druhý ve Slovinsku

Jirovec, Jakub

Úspěšná premiéra Jakuba Jirovce s Yarisem Rally2

Kundlák, Jan

Krumlovská noc rozhodla

reklama

Doporučujeme

Stále blíž k cíli… - anotační foto

Stále blíž k cíli…

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Podorlická rally - galerie

  2. Rally Italia Sardegna 2024 - foto

  3. Filip Kohn při prvním startu s Fabii RS Rally2 druhý ve Slovinsku

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud