Vítězem opět Loeb

Adam Eliáš, 6. května 2007, 19:54 Google+

Vítězem 27. Rally Argentina se stal Sebastien Loeb. Udržel si tak o tři body vedení před dotírajícím Marcusem Gronholmem, který dojel na druhém místě.

Loeb, Sébastien

Loeb, Sébastien | foto: Citroën Sport

Po 23 rychlostních zkouškách tak nakonec Seb zkušeně kontroloval vedení před Marcusem. Vyhrál s náskokem 36.7 vteřiny. Loeb tak vyrovnal rekord Tommiho Makkinena poté co vyhrál v Argentině již potřetí v řadě. Úspěchem je třetí místo Mikko HIrvonena. Od prvních dvou už měl vetší odstup, ale i tak ukazuje mladý fin svou kvalitu. Je to jeho čtvrté podium v sezoně. Výsledkem v Argentině si pojistil třetí místo průběžného pořadí šampionátu. Závod byl smolný pro Pettera Solberga, kterého na 17. RZ zastavil motor. Již na RZ 10 zůstal stát Wilson, když zklamala elektrika jeho Focusu WRC. Vzhledem k tomu, že rychlostní zkoušky 2 - 8 byly zrušeny, se opravdu moc nesvezl.

Obrovským úspěchem je výkon čtvrtého v pořadí. J.-M. Latvala, který startoval v Argentině poprvé s vozem kategorie WRC a hned čtvrté místo. To je pro mladého jezdce fantastické. Je nutné podotknout, že do první desítky pronikly dva produkční vozy. Domácí jezdec F. Villagra na devátém místě a T. Arai na místě desátém.

V kategorii PWRC tedy zvítězil Villagra, druhý byl Arai a třetí Haninnen. Štěpán Vojtěch dojel i přes problémy na 13. místě ve skupině a 26. absolutně. Smolně skončila soutěž pro Al-Attiyaha, který musel na 18. RZ odstoupit pro technickou závadu ze čtvrtého místa.