Sýkora - Škardová v Praze

Roman Hanák, 11. prosince 2007, 20:55 Google+

Uplynulý ročník Pražského rallysprintu nabídl skvělou podívanou a také perné chvilky posádky Sýkora-Škardová.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Sýkora, Jan - Škardová, Martina

Sýkora, Jan - Škardová, Martina | foto: Roman Hanák, RallyZone.cz

Sdílejte článek

Pražského rallysprintu se zůčastnila také posádka Jan Sýkora – Martina Škardová s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX. Jak soutěž probíhala z pohledu této posádky nám popsala Martina:

Do Prahy jsme se vydali se zbrusu novým Mitsubishi Lancer EVO 9. Kromě toho, že jsme jeli auto zajíždět, dostali jsme pokyn od Milana Lišky-jet co nejrychleji. První dvě RZ proběhly celkem hladce. Technika fungovala v naprostém pořádku a se samotnou jízdou jsme byli také celkem spokojeni. Akorát v prvním průjezdu jsme úplně neodhadli zablácený povrch cesty a u cementárny se nám skoro "povedly" hodiny.

Veselo však začalo být od RZ3, prvního okruhu... Ten jsem měla napsaný jen jednou s tím, že budu listovat zpět a okruhy si čárkovat. Ukázalo se, že to nebyl dobrý nápad. Vždy jsem byla zvyklá si okruhy psát jako celou rz a zřejmě u toho zůstanu i nadále. Vyvedla jsem Honzu o jedno kolo dříve a předvedla se jako nejlepší matematik světa. Utěšilo mě, že mi několik spolujezdců řeklo, že tohle se alespoň jednou stane téměř každému. Bohužel jsme za tohle byli vyloučeni, ale jelikož je brán Pražský rallysprint jako show, rozhodli jsme se pokračovat dál a alespoň se pokusit diváky bavit. To jsme netušili, že při následujícím okruhu prorazíme pneumatiku o vytrženou silniční kostku. Znovu jsme se nevzdali a protože se nám tento defekt stal při prvním kole, Honza vyměnil rezervu (v rekordním čase asi 10 minut) a pokračovali jsme dál. Tentokrát se správným počtem koleček:-) Před poslední rz jsem chtěla, aby alespoň tahle byla v pořádku a Honzovi před startem vložku zrekapitulovala a připomněla, jak se pojede. Když začal kroužit kolem zkruže hned po odstartování (což se správně dělalo až v druhém průjezdu), myslela jsem si, že se schválně předvádí, když už nám vlastně o nic nejde. O to víc ve mě zatrnulo, jakmile jsem pochopila, že se chystá jet do cíle. Musela jsem ho zabrzdit a vrátit zpět do vložky. Odjeli jsme to tedy správně, ale s viditelnou chybou v orientaci. I přesto, že jsme se tedy předvedli se vším všudy doufáme, že průjezdy byly alespoň trochu atraktivní a my jsme diváky pobavili.

Martina Škardová

Google+ Vytisknout

Diskuze: Sýkora - Škardová v Praze

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Test Jan Kopecký

Spolujezdecká akademie Autoklubu ČR

Mogul Dakar setkání

Pestrý seznam přihlášených na MOGUL Dakar Setkání

Peugeot Rally Cup

Nová jména Peugeot Rally Cupu

KoprCup

Předsezonní test v Kopřivnici

Vlček, Martin

Šestadvacet vozů R5 na startu Valašky

Rally Kopná (CZE)

Populární rallysprint na Kopné se pojede popětadvacáté!

reklama
reklama

Doporučujeme

Galavečer FIA

Capito a Wilson převzali trofeje

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Předsezonní test v Kopřivnici

  2. ValMez žije rally, do města míří Horkýže Slíže!

  3. Spolujezdecká akademie Autoklubu ČR

  4. Nová jména Peugeot Rally Cupu

  5. Šestadvacet vozů R5 na startu Valašky

  6. Petr Gargulák představuje nový vůz a odměňuje fanoušky

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud